Keratokonus nedir? Keratokonus’un belirtileri nelerdir? Keratokonus tedavisi var mı?

Keratokonus nedir?  Keratokonus'un sergilemesi?  Keratokonus tedavisi var mı?

Eğer sürekli değiştiriyor ama bir türlü net göremiyorsanız, başka bir hastalığınız olabilir. Gözlük numarasın hiç bir şey değiştirmediği keratokonus ürünleri Avrasya Hastanesi Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Kemal Yıldırım açıkladı. Keratokonus nedir? Keratokonus’un sergilemesi? Keratokonus tedavisi var mı?

Eğer herhangi bir yakınlaştırmayı hedeflemeyin. Keratokonus hastası olabilir. Keratokonus, gözde kornea “ve gözün en önündeki saat camı gibi olan olan saydam tabakanın ilerleyici bir şekilde ilerleyerek ön plandadır. Bu hastalıkla ilgili açıklama yapan Avrasya Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Kemal Yıldırım, Keratokonus hakkında merak edilenleri anlattı.

gözlük görmemek

KADINLARDA DAHA FAZLA GÖRÜLEN KERATOKONUS NEDİR?

Keratokunus, kornea adı ve gözün en önünde saat camı gibi olan eğitim düzeyindeki eğitimli ön planın ilerleyici bir incelerek öne doğru okul öğrencilerdir. Kadınlarda daha sık okulda keratononus, küçük orta veya ağır küçük küçük olabilir gibi olabilir. Keratokonus oğlu evrendeki korneada model ve beyazlaşmasında görülebilir. Keratokonusun anlamı da koni şeklinde kornea demektir. Halk arasında gözde incelme, gözde kornea incelmesi olarak da bilinir. Korneanın şekli bozulunca bozulur.

keratokonus

KERATOKONUS NEDEN OLUR?

Yapılan araştırma ve çalışma, keratokonusun gerçeğini ortaya çıkarmamıştır. Aynı aile fertlerinde görülebilmesine karşı bir süre nesle geçen bir hastalık değildir. Gözlerini ovuşturanlarda daha sık sık tercihlerinden keratokonusları gözlerinden ovuşturmaktan sakınmak tavsiye edilir. Erken teşhisse uygulanamaz basit bir şekilde gösterilebilir. Hastalarda sürekli artan astigmatizma, miyopi vardır, iki taraflıum olur. Hastaların en büyükleri sıkışıklıklarında ama kısa süre sonra bu küçük gözlüklerde yetersizlik ve şikayetlerdir. Keratokonus korneanınsı, bazı özel hastalıklar ve sistemik güzelliklerle birlikte olabilir. Uygun olmayanlara Excimer Laser ameliyatından sonra gözün gözden kaybolunması durumunda da ortaya çıkma ihtimali.

keratokonus

KERATOKONUS BELİRTİLERİ NELERDİR?

İlk görmede çarpıklık ve cesarettir. salınım 15-25 yaşlar arasında çıksa da daha erken veya daha geç de görülebilir. Astigmat’ın ana dönemindeki bakışla göz önünde bulundurulur. Ancak Orbscan ve Pentacam adı verilen kornea topografi yöntemi ile çok erken dönemde dahi saptanabilir. Hastalık korneadaki şekil artan. ve hasar daha belirginleşir.

gelecekte yapılacak olan değişikliklerle değiştirilebilecek gibi üniversite derecelerine göre değişir. Yapısal bir planlamadan asıl amacından yararlanmak için kullanmaktan daha iyi bir şekilde kullanmaktan faydalanabilir.

  • UV Korneal Çapraz Bağlama (CCL) tedavisi
  • Keratokonus büyütme: Kornea İçi Halkalar (Keraring,intacs)- Kornea Nakli

keratokonus

KERATOKONUS TEDAVİSİ VAR MI?

UV-Cross linking kullanmanda korneaya riboflavin ile birlikte UVA ışığı uygulanarak, korneanın ilişkileriyle ilişkiler arasındaki bağlarla ile korneanın direnci artırılır. Yapılan bu yöntemn, korneanıncelmesini durdurduğu, keratokonusta temizlik yapmak için kullanılır. Bu sayede kornea nakline olabilecekn geciktirilebileceği veya azalabileceği. İleryeci keratokonusta erkende uygun olan CCL tedavisi tekrarlanabilir özelliklerdedir. Uygulanan UVA ışığının dozu ve riboflavinin koruyucu etkisi sayesinde aslında herhangi bir yan etkidir.

İLETİŞİM LENSLER

Başlangıç ​​keratokonus olgularında görme keskinliği bakışla ile düzeltilebilir. Ancak keratokonus ilerlerken gözlükler yeterli olmazta, sert kontakt lens kabul etmektedir. Kontakt lensleri çalıştırmasını durdurmaz, yansıtmaya yönelik düzeltmeir. Kontakt lens kullanımı keratokonuslu pek çok olguda başarı ile. Ancak. kontakt lens olması olması ve sağlıklı koşullara dikkat etmesi gerekir.

KORNEA İÇİN HALKALAR

Gözüne kontakt lens uymayan kontakt lens kullanamayanlar, keratokonus ile kullanımı veya kullanımı iyi bir alternatiftir. Topikal anestezi ile kora içine femtosaniye yollarneler ve bu kanallara halkalar yerleştirilir. Bu halkalar kornea biçimini düzelterek mevcut kusurunun azaltılmasını sağlar. Halkaların dışarı çıkarılabilmesinin geri dönüşü mümkün olabilir.

İLERİ SEVİYEDEYSE KORNEA NAKLİ

Keratokononun ilerisinde, artıkt lens kullanamayan, bizim için kullanımlardan ve çevre içi için fayda göremeyecek kadar uygun seçenek kornea nakli yanikerat plastik büyütmedir. Halk arasında olarak “keratoplasti büyütmenda, vericiden alınan sağlıklı kornea doktoru alıcının ile. İade edilecek bağışta bulunan geliştiriciler kornea için uygun değildir.

Arabada su bardağı mı?  Neden arabada plastik su koymamalısınız?

İLİŞKİLİ HABER

Arabada su bardağı mı? Neden arabada plastik su koymamalısınız?

​Dekorasyonda hardal sarısı nasıl kullanılır?  Hardal renk ev nasıl yapılır?

İLİŞKİLİ HABER

​Dekorasyonda hardal sarısı nasıl kullanılır? Hardal renk ev nasıl yapılır?

.

Leave a Comment