Kendi parasını silahla bankadan çekmişti… Şimdi Bekaa Vadisi’nde direniyor – Dünya

Geçen günlerde bankadaki paraya ulaşılamayan silahı ile bankaya göre parasını çekebilen Safi Hafız, Lübnan’daki Bekaa Vadisi’nde saklanıyor. Hafız, kızların kanser tedavisi için bankadan 13 bin dolar çekmişti. Lübnan’daki ekonomik krize hükümet saldırı hesaplarına bloke koy.

13 bin doları gördükten sonra kaybolan Hafız, saklandığı Beka Vadisi’nde gazetecilere röportaj verdi. Gazete Duvar’dan Kavel Alpaslan’ın haberine göre Hafız, “Biz mafyaların yönlendirmesi. Eğer sen bir kurt diyorsun, diğer kurtlar seni yer” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

ekonomik krizlere karşı askeri hesaplarına bloke konuldu. Hesabındaki parasına ulaşamayan bir kadın ise silahı ile bir bankayı bastı. İsminin Safı Hafız olduğu öğrenilen BLOM Bank, kadın mutfağındaki gelişmelerdeki rehin aldı. O bankadaki biri tarafından sosyal medyadan canlı yayınlanırken Hafız’ın “Hastanede ölmekte olan kardeşim için paramı çekmek, ben kavga etmek ya da kargaşa çıkartmak için burada değilim, ben sadece hakkımı geri almak için buradayım” görülen görüldü.

BENZER OLAYLAR YAŞANMIŞTI

Hafız, eylem hakkında 13 bin doları banka hesabından çekmişti.

Son iki yıldır sürüyor. Politika para birimi lira, oğul yüzde 90’ın üzerinde değer kaybetti. Lübnanlılar her gün yeni bir döviz kuruyla uyanıyor. Daha önce yüksek kullanım amaçlı araçlara yönelik hesapları kullanılmış ise bu meblağları yurttaşlara geri reddediyor.

Bu durum parasını bankadan çekmek, eyleme neden olur. Geçtiğimiz ay Beyrut’ta benzer bir olay yine yaşanmış bir olayla birlikte verilmiş olan uzun uğraşlarlar kendi kullanıcılarından bir miktarı çekebilmişti. Yine bahar yazısında bir kişi tarafından yazılmış bir kişi parası olduğu bilinmektedir..

odatv.com

tarayıcınız güncel değil

Leave a Comment