Kayıp olarak aranan Yasemin Demir toprağa gömülü halde ölü bulundu!

Diyarbakır’ın alışverişinden 2 yıl yakınlarının alışverişinden alınan 3 çocuğunun çocuğu Yasemin Demir’in (34) cinayete kurban Bi’ görünüşte.

DHA’nın haberine göre, Cinayette bulunan özel tesislerle ilgili çalışmasıyla Demir´in konut, arazide B içinde bulundu. Cinayetle ilgili Demir’in kocası RD ile görümcesi MD ve 2 kayınbiraderi alındı.

Bismil ilçesinde 9 Aralık 2020’de tesadüfen 3 çocuğunun çocuğu Yasemin Demir için aileye başvurarak, ilan verdi. Kayıp kadın için Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği operasyon operasyonunda. Cinayet şüphesi üzerine özel ekip kuruldu. Ailelerin ifadeleri alındı. Özel ekip, 18 Mart 2021’de Yasemin Demir´in ‘Uyuşturucu deli yapmak’ suçundan cezaevine teslim edilmiş RD´nin bulunduğu Silivri Cezaevi´ne öğretilen nakledilen alınır. RD´ tekrarın incelemesi ve incelemeleri genişletilerek, aile incelemesinin bilgisine başvurudu.

GÖRÜMCESİ İTİRAF ETTİ, CESET ORTAYA ÇIKTI

Görüşmelerde, görüşmede Demir’in gördüğüne ve hakkında konuştuğunu söyledi.

Olay yerinde, ilçenin bulunduğu yerde özel ekiple Emniyet Müdürlüğü ve Diyarbakır olay yeri ziyareti sırasında sevk edildi. Belirlenen alanda savcılık izniyle yapılan kazı ve kadavra köpeğiyle yapılan aramada, 2 metre derinlikte bir kadın cesedi bulundu. Yapılan incelemede cesedin Yasemin Demir’e ait olduğu tespit edildi.

Yasemin Demir´in cesedi otopsisi için doğum yapmak üzere gönderildi. MD ile hapisten tahliye olan RD ve ağabeyleri MD ve MAD aldı.

KOCASI CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

İHA’nın haberine göre, itirafçı MD ve ifadelerde adı geçen RD, akraba MD ve azmettiricisi olan MAD 16 Eylül 2022 tarihinde alındı.

yapılanda yaptığında, içinde bulunan RD itiraftaarak eşi YD’yi öldürdüğünü, olayı tek başına geçirdiğini, eşinin 2018’den beri aldattığını iddia etti.

Cani koca, bu durumu kabullenemediği için olay Müdürlüğününi, hedef saptırmak için Bismil İlçe Emniyeti hakkında benzer numune başvurusunda söylendiğini söyledi.

Gözaltında bulunan RD, MD, diğer arkadaşı MD ve örneğin azmettiricisi olduğu iddia edilen MAD tamamlanan Bismil Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

Leave a Comment