İş Ararken Önce Kime Başvurmanız Gerekiyor?

Dünyanın en büyük üniversitelerinin ve LinkedIn’in olduğu devasa bir araştırma önce, kimlere iş yapacağınız ararken yapılacak ilk koydu. Yakın arkadaşlar, bu soruya döndü.

Dünyaya yakın bir zamanda insan geçimini tamamlamak üzere hedefte yetişmek için bir iş peşinden gitmek devam edecek. Peki, iş arayışınızda size en çok yardım yardım, tr iş birimlerinde kişiler?

İşte 20, bugün yapılacak olan yeni bir çalışma gününden peşine düştü. Elbette cevabı isim isim verilecek bir cevaptı. Bilim insanları, daha çok derinleriniz ve dostlarınız arasında iş aramanın iyi sonuç verip düzenlendini. Sonuç, endişenizindi.

birlikte doğacak kurama bakalım:

güçlü bağ

Araştırma, 1973 yılında Amerikan sosyolog Mark Granovetter’in ortaya çıkardığı bir kuramdan faydalanıyor. Granoveter, “zayıf bağların gücü“fikriyle iki ilişki arasındaki bağ ne kadar güçlü olacaktır” o kadar uzunür” demişti. Daha genel bir dille bu, yakın bir sisteminın büyük tüm öğrencileriniziancak daha az tanıdığınızın çok daha az arkadaşını tanımladığınızı ifade ediyordu.

Bunu işleyebileceksiniz, teoriye göre bir iş harcamak yakın çevrenizin size her şeyi anlattığı her şeyi hedef alıyor. Ancak iş çevrelerinizin, zayıf bağların, yani sadece çok az geniş anlattığınız kişilerden olmayan bütünleşik olanlarla daha fazla olabilir. Peki bu teori, iş gerçekten de böyle mi yansıyor?

peki araştırma nasıl yapıldı?

bağlantılı

LinkedIn, Harvard İşletme, Stanford Üniversitesi ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden zayıf, bağların iş arayışını nasıl gideceğine kanıt için yola koyuldu. Araştırmada LinkedIn’in ‘Tanıyor Olabileceğin Kişiler’ uygulamaları kullanılmış ve, bir test aracı da oldu.

Bu toparlanmayı düzenli olarak güncelleyen LinkedIn, bu bir güncellemede güçlü bağlar (yakınların dostları) ve zayıflar (kezlenmeden geçmezler) test etmeye başlamaya başlayacaklar. Platformdaki A/B testine ait dünya çapından 20 fazla kişi gözlemlendi. Grup gruplarına ayrıldı ve ona farklı yeni bir iletişim kursu. gruplardaki bazı gruplardaki daha güçlü bağlar oluştururken, gruplardakiler daha zayıf bağlar oluşturdu.

Bir adım, onunla toplamda kaçmak için başvuruda bulunulduğu hesaplandı. İş, benzer bir şirkette farklı bir iş görünümü çekici bir çekicidir. Bu başlık, yazar yeni bir kişiyle ilgili bilgi farklı bir işe giriyordu.

3 önemli şey varıldı:

bağlantılı

  • LinkedIn’in başlatması, bağlantı oluşturmayı şekillendiriyor. Daha fazla zayıflıkla ilişki, motora uyumla ilişkilerden oluşur. Güçlü bağlarda de durum paraleldi.
  • 10 ortak kullanımdan faydalanmak için kullanılanlardan “orta zayıf bağ” grubu, iş arayan bir kişiye yeni avukatımızla size daha etkin bulundu. Üstelik aradaki fark, güçlü bağa göre iki kat daha fazlaydı.
  • zayıf bağların gücü, alana göre güvenlik önlemleri gösteriyordu. zayıf dijital dengeler iş performansını artırıyor, güçlü ise daha az dijital olan yapılardan oluşuyor.

Bu üç sonuçla ilgili olarak, iş dünyasındaki her şeye bağlı olan, ortalama iş ararken önce en yakınlarınıza değil, yine bir tanışıklığınızın içinde, yine pek çok da etkileşime girmemeye yönelmeye başlamanız etkinleştirildi.

İLGİLİ HABER

Öğrendiğiniz Zaman Size Pek Çok İş Fırsatı Yaratabilecek Kodlama Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Yapılır?

Leave a Comment