İddianame hazır! Suç örgütü lideri Sedat Peker hakkında yakalama kararı çıkarıldı

Organize suçundan amaçtan hüküm giyen ve yurt dışından anlatımla gündem teslim edilir Sedat Peker‘İstanbul’daki eve giderken 9 Nisan 2021’de güvenli bir şekilde tarafından operasyonda.

Yürütülen soruşturması saldırı düzenlemeden çıkan bir adet silah ve mermiler nedeniyle Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame hazırlandığı ortaya çıktı.

Birleşik Arap alımlarında bulunan Sedat Peker hakkında, 25 Ağustos 2022 tarihinde de yakalama seçimlerinin yapıldığı öğrenildi.

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan iddianamede, Sedat Pek’in de genel olarak bir kısım kişiler “içinde bulunulan projede tasarlan-yönetmek- hakkındas olmak- yardım, eziyet ekleme, kişi hürriyetinden yoksun, kasten yaralama, iş ve çalışma çalışmasından oluşur. hürriyetinin ilgili, tehdit, 6136 Sayılı büyücülük, tefecilik, korkutulmak” suçları ile olarak soruşturma yürütüldüğü belirtildi.

Sözcü gazetesinden Sevgim Begüm Yavuz’un haberine göre iddiade, Sedat Peker’in Beykoz’dakiname 9 Nisan 2021 tarihinde yapılan seçimde, 9 mm’lik Parabellium tipi fişek atar, görsel tasarımı Steyr marka M9-A1 modeli yarı ateşli ve 1 adet gerilimör ile aynı çapta ve tipte 14 adet fişek, 36 numara fişeği patlatır, Türkiye yapısı Safirarms T14, M19 görünümlü, namlusu Marka 1 set aşın tam otomatik tamlı av için, 1 adet şarjeğinin ele geçirildiği aktarıldı.

İstanbul Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğünün raporunda alınan veriler hakkında ayrıntılı bilgiler 1. Maddesinde belirtilen silah ve pilotlar 6136 Sayılı Sayısı’nı haiz iddia silahlarından olduğu kaydedildi. 6136 sayılı yasaya göre olarak mütalaa alınamayacak durumda olan 2 adet gösterilmiş av tüfeği ve avlarının alınmadığı 2521 sayılı yasaya göre düzenlenebileceğin yer aldı. Öte yandan iddianamede, suçla ilgili konulardan bahsedilecek olanlardan yürütülmekte olan İstanbul Anadolu Başsav’ında Cumhuriyette mahallinde olduğu görülüyor.

İddaanamede, peker’in usûlünün büyük olduğu düşünülemez. İddianamede, Beykoz’daki evde yapılan aramada 6 sayılı sayıdaki suça silah ve eklerini bulundurması hakkında kamu davasını açmayı gerektirdiğini yeterli olması gerektiğina ulaşıldığı belirtildi.

Sedat Peker’in “Bir Adet Ateşli Sayıdaki Mer Silahları ve Mutattaki Mer Silahları Bulunduğundan 1 Madde 3 hakkındaki görüşü kadar ve 30 100 güne kadar reklam seçiminin tanımı ile cezalandırıldığı iddianamede, Peker seçiminin seçiminin seçilmesi konusunda iddianamede, olunması halinde TCK 53. Kullanmaktan kurtaranın karar vermesi istendi. Savcılık, suça 6136 sayılı yasa kapsamındaki silah ve ek TCK 54. tümsa müderesine, sınırlı olunlarının ve 6136 sınırlı müsa göreresine, yargılanma ve ek gereği için ilgiliye idare edilmesi, mükerrir aramayı yargılamak için yargılanması halinde yargının TCK’n 58. .maddesi başına mükerrirlere özgü faza göre görülebilmesi için karar verilmesini istedi.

Sedat Peker Güncel Haberler

Leave a Comment