İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer iade edilecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Thodex dolandırıcısı Faruk Fatih Özer’in iade süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Soylu “Muhataplarımızla durumu değerlendiriyoruz. Oranda bir da bir değişken var. şeklinde konuştu.

Bakan Soylu’nun konuşmasından satır başları:
Hem bunlar, hem de suçlarla ilgili suçlarla organize olmak suçlardır. Örneğin; INTERPOL birimimiz de açıkladı. Dünyanın en iyisinde olmaya devam ediyoruz, seviniyoruz, Türkiye’ye ulaşmak için çaba sarf ediyoruz.

Thodex son dakikalarda vurgununda | Faruk Fatih Özer’e bir şok daha! İşte adım adım Thodex süreci

Serkan Kurtuluş’u 20 Haziran 2020’de Arjantin’de yakalattık ve orada cezaevinde. Kullanımla birlikte Deniz Camgöz de orada, aynı şekilde Arjantin’de kullanımında. Türkiye’de cinayet işlemiş, Gürcistan’da adli kontrollekten sonra kaçan Barış Boyunda İtalya’da Rimini yakalandı ve şu an hapiste, iadesini bekliyoruz. Volkan Rençber de Karadağ’da yakalandı.

“İADE EDİLECEKLERİNİ BEKLİYORUZ”
Mehmet Sabri Şirin de Hollanda’da yakalanmış oldu. yetenekli hepsi örgüt örgüt üyeleri. Muhataplarımızla sürekli görüşme halindeyiz. Bulgaristan ve İçişleri Bakanlarıyla görüştü. Önümüzdeki dönemden sonra döneceklerini bekliyoruz. Oranın da iç hukuk sistemi var ve iç hukuk sistemi işliyor.

.

Leave a Comment