İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ve Ümit Özdağ arasında sığınmacı tartışması: ‘Sen ne kanı taşıyorsun?’

İçişleri bakanı ve Bakanlık Sözcüsü Bakan yardımcısı Çataklı, Twitter’daki hesabından Muğla’nın Marmaris ilçesindeki ormanına yönelik açıklama yaptı.

Çataklı, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın “Türkiye-Yunanistan’dan yangından yangındayken sığınmacılar ormanını çıkarmak” açıklamasını alıntıladığı paylaşımda şu ifadeleri kullanımları;

“Siyaseti yalan üzerine kurulu malum şahıstan bir yalan daha.. Muğla’daki yangını sığınmacılar’ yalanını ortaya atmış. İşin aslı, yangın yaşında 85 bir arıcının yaktığı ateşle, şimdi rüzgarla olacak.

Bakan yardımcı Çataklı, yangının arı kovanınlarının bulunduğu alandan ayıda bulunmaktadır. Görüntüde, ateşi yakan arıcı da yer aldı.

“BİRÇOK SURİYELİ SUÇUNU KAYDA GEÇİRMEDİĞİNİZİ BİLİYORUZ”

Çataklı’nın paketinin ardından Ümit Özdağ da sosyal medyadan yanıt verdi.

Özdağ Çataklı’ya yönelik olarak Twitter hesabından ifadeleri kullanımlar;

“İsmail “Türk yaktı” diye sevindenden tepiniyorsun. Aynı şekilde bir Türk öğretmeden sustuğun, bir sığınmacı gördüğü zaman “ırkçı Türkler” diye hitap ettiğin gibi.

Suçlar aşağılanıyor. Hırsızlık düştü diyorlar. Hırsızlık için önce sevilmeden geçtiğinden sonra yazılıyor istatistik çekilirken Mala acı verme için yazılıyor için gerçek olarak görülmüyor.”

Leave a Comment