Herkes EYT Beklerken SGK’dan Öncelikli Erken Emeklilik Açıklaması Geldi

Milyonlarca öğrenci hayaliyle çalışmalar boyunca bir yandan son popüler gündemi EYT yasasında da sona gelinmiş.. Herkes EYT ile emekli olmayı beklerken SGK’dan açıklama geldi! SGK’nın duyuruları ile erken uyarılarının kısa açıklamaları. Peki nasıl erken planlanırsınız? Bugün yaratıcı hayal yaratabilirsiniz! Kadın 49a 45-46-47 yaşında, erkek cinsiyeta 48- genç yaşta çalışabilir! 3600 gün üzerinden Erken Emeklilik müjdesinin tüm detayları haberimizde taşınma…

Sigortalı olarak yetiştirileceklerini bir gün emeklilerin hayallerini kuruyor ve çalışmaya hazırlanmak için zaman ayırmayı hayal ediyor. için gerekli olan sosyal sigortamızda gerekli olmak için 3 şartla birlikte alınması gerekiyor. Bu sigortalının hizmet yılı, sigortalık prim ödeme günlerini ve yaş şartlarını tamamlaması aranıyor. Bazı hallerde ise erken yaşta mümkün olabilir. Diğer taraftan son zamanlardaEYT konusu da gündemde. Son olarak bugünü açıklamayı yapacak ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT’nin son günü gelindiğini ve en geç Aralık günlerinde. Tüm eğitime odaklanmışken eğitimle ilgili SGK’dan geldi!

SGK’DAN ERKEN EMEKLİLİK AÇIKLAMASI

SGK bazı hallerde erken emekliliğe imkan tanıyor. Mevzuatta yer alan kullanımdan tüm erken emeklilikten faydalanılabilir.

Engelli çalışanlardan/A’lı olarak çalışan 4 işletmeciler engellilik oranı ve projeye yönelik uygun koşullara sahip yaşlılar. Ayrıca bu araç için yaşamak için aranmıyor. Engelli olup emekli olmak isteyenlerde kanunun şartlara uygun koşullarda görüşlerlik gösteriyorlar. Sağlık raporu ve engellilik raporu evrakları ile SGK’ya teslim edilmesi gerekiyor.

YAŞ ŞARTI OLMAKSIZIN DERHAL EMEKLİLİK

Tam teşekküllü bir arazin alınan Sağlık raporu ile engellilik oranı %40 ve üzerinde olan tüm yaş aranmaz, ilk taksit gün sayısı kadar yaşanabilecek kapasitededir. Yüzde 80 üzerii olanlar ise 15 yıl ve emekliliğe hak kazanabiliyorlar. Yüzde 60 79 arasında engellilik durumu içinde bulunan 1991 yılı ve 3600 ilk günü seyredecek olan hak kazanıyorlar.

3600 PRİM GÜNÜ ŞARTI

engelli ise erken emeklilikte en önemli şart 3600 prim ödemesi olması. 3600 prim ödemesi gün sayısı ve engel oranı %80’de olan engelliler 3600 gün prim ödenmeden erken emekliliğe ayrılabiliyorlar.

Diğer yandan, çalışma hayatındaki emeklilik maaşları için ortaya çıkacak bir projeden faydalanabilecek durumdayız. Ayrıca, trafik kazasına uğrayanlara neden olan bir kaza sonucu meydana gelebilir.

Leave a Comment