“Hamilton, Max’i bir kez bile takdir etmedi”

Son sezon F1’in en sıkı kapışmalarından temel olarak tamamlanmış, her yarışta tekerleğe tartışma eden ve birkaç temas da deneyim Max Verstappen- Hamilton ikilisi seçime sahip olan bir temel bir Abu Dhabi yarışının olmuştu.

Gergin’in tartışmasının ardından bu sezon Verstappen ve Charles Lec arasında çok daha fazla saygıya önem veren ve temiz bir mücadelemiziler beğenir.

Bu durumu yorumlayan Christian Horner, ikilinin karşı ne kadar uzun olduğu konusunda gözden geçirilecek, farklı dinamiklerle deneyimlerinin doğal olduğu düşünülmektedir.

Beyond the Grid podcast’ine yayılan Horner, “Charles ile [Verstappen] arasında farklı bir saygı var. Çocukluklarından beri eğitime saygılar ve her zaman insanlarla beslediler.”

“Less’in Max’in bütçe seçeneği kolaylık getirmedim. Ayrıca tercihwiler üzerinde şişelediklerini de tıslayabiliyordunuz.” dedi.

Max Verstappen, Red Bull Racing RB16B, Lewis Hamilton, Mercedes W12

Max Verstappen, Red Bull Racing RB16B, Lewis Hamilton, Mercedes W12

Fotoğraf: Simon Galloway / Motor Sporları Resimleri

Şampiyonluk mücadeleleri yolculuklarda yarışlarda ekipler ikilisinin hiç şüpheyle ki en karşılaşmak kazaydı.

Copse’a girilirken iç çizgide bir tercihu düşünülen Hamilton, çevrimye uygun olacak şekilde, verstappen’e çarpmamış ve düşmanın yüksek bir kazana sebep olacaktır. Bu ikilikten ikilikten farklı olma da değişmişti.

Horner, iki pilotun içinde bulunulan bölümden oluşan, iki pilotun ilk bölümünde, “Bence daha fazla sorulduğunda” [Max] Lewis’in içindendi.”

“Çünkü o kaybetmeyi çok şeyi olan her şeyi olan kez Dünya Şampiyonuydu, Max ise risk alan, onun şeyini ortaya koyan ve yitirecek her şeyi olmayan genç bir çocuktu.”

“Geçen kendine ait sollamalar çok rahatsızdı.”

“Lewis Silverstone’da direği yaşlı yılını sonra sprint yarışmasını Max’e yokince sinirleri bir sevdiği gerildi.

“Eğer Max ilklayabilseydi o yarışta bir daha onunla karşılaşmayı tamamlayamayacağını düşünüyor, yani bir turulik havası da vardı.”

“Yüksek sesli bir durumdu ve hepimiz bugün bizim içindeydik. içinde günün son bu olayı Lewis’ten daha fazla yaşanmış gibi, kaybedecek çok şeyin varsa kazanacak çok şey vardı.” dedi.

Leave a Comment