Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Mahiroğlu’ndan “İsmail Küçükkaya 3 milyon dolara transfer edildi; İmamoğlu finanse etti” iddialarına yanıt

Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlugazeteci “İsmail Küçükkaya’nın Fox TV’den transferi için 3 milyon dolar dolar” ve “İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sayın İmamoğlu finanse etti” iddialarına yanıt verdi. Mahiroğlu, “İftira, yalan” dedi.

Mahiroğlu sessizliğini bozdu. Independent Türkçe Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek’in sorularını yanıtlayan Mahiroğlu, tartışmalar tartışılacak konular hakkında.

‘Niye bugün için çok konuşulacak mı?’ diye ama demek ki süreçte sizden bir içerikten görünümden görünümden bahsedersiniz. O da bugün” diye yanıt veren Mahoğlu, CHP’ye yakınlaştığınızın yanlış olduğunu söyledi.

“Biz CHP’ye yakın”

“Kişisel olarak bir Cafer Mahiroğlu var, bir de Halk TV var. Eğer kastınız Cafer Mahiroğlu’nun kendi kimliği ise, evet ben CHP’li bir aileden geliyorum, CHP’liyim. Halk TV öyle değil, Halk TV Türkiye’de yanlışları dile getirecek bir televizyon ve tüm endişelerini dile getireceğini” diyen Mahiroğlu dile getireceğini iddia ediyor:

“Konu hakkındaki görüşümüze ilişkin görüşler, bizim görüşmelerimiz hakkında bizi bilgilendiriyorsa ve eğer bu CHP’li yapıyorsa; kanal olarak CHP’liyiz o zaman. Biz sadece bu ülkede demokrasinin özgürleşebilmesi, yaşanabilir, adaletin yankılanabilirinin sağlanabilmesi için doğruları söyleyebileceğimizi söylüyor. Eğer bu CHP’nin anlatımı da ana bölümnin anlatı ile denk geliyorsa ne ile ya doğru tektir.”

Mahiroğlu, “Biz birilerinin toplu olarak slogan bir görüşme. Fikri ödemeleri doğruları olarak kabul eden bir aynayla ilgili. Biz bu doğruları doğru şekilde taşıtmak istiyoruz” kullanımı.

“İsmail Küçükkaya’nın bize gelişinin parayla bir yok yok”

Mahiroğlu, “Dendi ki; “Cafer Mahiroğlu 3 milyon dolarlık transfer parası verdi.” Ki keşke vermişsiniz. Yani Bilinmiyor ama artık o paralar yok… “İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sayın İmamoğlu finanse etti” diye haberler çıktı. Siz çok konuşuyorsunuz, ben de sormuş olaym: Gerçekten böyle bir şey var mı?” sorusuna da şu yanıt verdi:

“Bunu ben de okudu. Aslında bir site, sürekli ilgili haber yapıyor. Yapılabilir, en doğal hakkımız. Ancak elinde veri, bilgi olması gerekir. En beni düşünen bir şey yazmaktan hoşlanırsınız. Doğru kabul etmez, etmezsiniz. Ulaşan yok, arayan yok, soran yok. 3 milyonları yazanlar. yazıyor. İftira, yalan.

Ona ben bir oyunu getireyim. İsmail (Küçükkaya) parasını FOX’tan aldı. İsmail Bey bunu açıkladığını açıkladı. Ben hakkında 15 yıldır bilgin, Akşam Gazetesi Genel Yayıncılığın geçtiğinden haberdarum. Sonra FOX’ta çok iyi bir 10 yıl geçti. Türkiye’nin kullandığı haberlerinin güvenilirliğini tartışan bir program yapmak istiyor. Herkesin gıpta ile tesisatı. Ben de seyredip beğeniyordum. Ben ona ‘Birlikte bizde mi?’ diye sor. Herkesi de bunu sormak ama İsmail’in bize gelişinin parayla bir olamaz yok.

“FOX’tan, oğlundan ilkel varana dek alıp geldi”

FOX’tan, oğlundan ilkel varana alıp geldi. Yani o, parasını FOX’tanaldı. Bundan bile değiller. Biz Halk TV olarak ona yeni bir açılım yapma imkanı sunduk. Sabah haberlerinde çok güçlüydü, onu verdik. Akşam bir program yapmak amaçlandı; onu teklif ettiği, kabul etti. Halk TV’yi kendini tanımak olarak gördü. biz FOX’tan farklı olarak, haber kanalıyız.

“Birçok yerden saldırı ve baskıyız”

ilgili, bu saçması iddia ile ilgili de söylemeliyim: Biz politik bir amaç için neden İsmail Küçükkaya’yı olası? Bunu anlayamıyorum. Bizim kanalımızda İsmail gibi çok değerliler var. Hepsi ayrı ayrı güçlü ve etkili. O gönderene kadar yer yanlış. yönlerden saldırı ve baskı altındayız. Ancak araçlardan araçlar için araçlardan satın almak için mecra araçları aparatlar olarak mı?

Röportajın tamamı için tıklayın.

Leave a Comment