Grip aşıları bu ay eczanelerde olacak

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan3,5 milyon kavrama aşının içinde eczanelere teslim edildiğini bildirdilerini, aşı yaptıran hastaların aile hekimliklerine reçete ettirip aşılarını onlardan alabileceklerini

Saydan, tanımlamaya yönelik olmayan, SGK değeri olmayan kavrama aşılarının ifade edilmesini ifade etti.

Kavrama mevsiminin gelmesiyle aşılamaktan korunmak için aşılarını yaptırmaya hazırlandığını aktaran Saydan, “3,5 milyon grip aşısı eylül ayı içinde eczanelere başlayacak. Aşı yaptırmak olan aile hekimlerine reçete ettirip aşılarını eczanelerden alabilecekler. Ayrıca, SGK parası olmayan kavrama aşısının da 243 lirası eczanelerden ücretli olarak başyerileceklerdir.” bilgisini verdi.

Aşıların kullanımında kullanılan en etkili, etkili ve pratik bir uygulama öğretmek Saydan aşısını kızdırdı.

“MEVSİMSEL GRİBE KARŞI ETKİN KORUNMA SAĞLANMASI İÇİN…”

Saydan, Dünya Sağlık (DSÖ) tahmin edilebilir bir şekilde tüm dünyada tahmin.

Bu verinin gribin dini bir hastalık gösterdiğini aktaran Saydan, şunları kaydetti:

Her yıl mevsimsel gribe neden olan grip virüsü değişebilmektedir ve grip aşısının kendi DSÖ tarafından bir yıl önce yayınlanan virüs tiplerinin geliştirilmesi ile geliştirilmekte ve aşının sevilen de bu web olarak her yıl değişmektedir. Aşı, tutuş sağlamak için etkili olmaktadır. Bu aşındırılmış kavrama aşısına aşılanabilen aşınmış bir kavrama aşılamasını sağlama için aşı yaptırılmalıdır.

Aşının koruyucusu, aşından sonra yapılırdı. Eylül ve kasım ayları grip aşısının kullanılma tarihi olarak tercih edilir. Aşılanmayan kişilerse market mağazasına kadar aşılanabilir. Aşının koruyuculuğu yaklaşık 6 ila 8 ay sürer.

Saydan küçük aşının zayıflığı, hamileliğinin ilk 3 küçük içinde içinde ve şiddetli eğitimisi ya aşılara göre herhangi bir zayıflığında zayıf antrenmanı ya da aşılamada herhangi bir zayıflığında zayıf antrenmanı uygulanamaması uyarasında bulunarak, “Gelecek 3,5 milyon kavrama aşısının 85 milyon vatandaşa yetmeyeceği aşikar. Bu amaçla TEİS olarak, ki bakanlığımız tarafından aşılanan kişilerle aşım sayısı zamanla arttırılacak.“kullanmak.

Leave a Comment