Gram altını 1000 liranın altında görüp kuyumcuya koşan vatandaşlar eli boş döndü; İslam Memiş böyle konuştu: “Aklı başında olan anlar”

İslam Memiş’ten ekranlarda 1000 liranın “şarktığı görüşen gram altın için bilgilendirme geldi.

Şiddetli, üstünde bir piyasa var. Fed’in faiz artırımlarıyla küçük bebeklerde değer kaybetse de piyasalarda iyimser var.

DOLAR NE OLACAK?

Fed’in yapacağı şahin açıklamaları dikkat çekiciydi. 75 puanlık faiz artırımını desteklediler. Piyasaların genel olarak 75’lik hızlanmaya başlamaya başladı. Enflasyon yüksek ve öngöremiyorlar. 2023 yılında yüzde 4’e kadar geri çekilmeklerini düşünelim ama ondan arıtma resesyonu kabul etmiyorlar. Ciddi var ondan emin olmak için. Faiz artırmamına devam edecek bu ne kadar devam edecek mi? Dolarlar 109’un üzerinde. Yukarı hamleler devam edecek. Güçlü dolar onları da rahatsız ediyor aslında. Piyasadan topladıkları doları ne yapıyorlar? Emtia satın alıyorlar. Altın, gümüş, euro… Yatırım araçlarını dolar topluyor. Hane halkına yansımalar da rakamlarsal aydınlatmayı düşürüyorlar, ucuz dolarla altın ve gümüş toplar.

Bu hafta 110’a geldi dolar. Yine yukarı hareketler olabilir. Faiz artacak olan devam edecekler 88 göstergeler 109’a kadar yükselen binalar olacak ne kadar planlı? 112-114 yukarıdan bir kısmı var. Dolar yolunda ilerlemekte olan bir teknoloji olsa da iyinin nasıl ilerleyebileceği.

Memiş, Türkiye’deki piyasa ortamına şunu söyledi ve gram altın öngörüsünde bulundu…

.

Leave a Comment