Gazeteciler Bayram Bektaş’ı protesto ederek salondan ayrıldı

class=”medyanet-inline-adv”>

Süper Toto 1. Lig’in 5. haftasında Çaykur Rizespor sahasında Samsunspor ile 1-1 berabere kaldı. Maçın eğitiminden Teknik Direktör’ün toplantı salonundan ilginç bir şey yaşandı. Bektaş, Samsun’da görev yapan gazetecileri tesise almadığı basın mensupları tarafından protesto edildi. Maç sonrası toplantı salonuna girebilecek olan adaya gelmek için Samsun’dan yarışmak için Rize’ye gelenlerle sohbet etmek için kalkarak salonu terk ettikleri yerde. Bu esnada “Saygı gösterene saygılar, saygıne kolayınıza” diye cümle Bektaş’a gazeteciler “Saygı duymayana tutmaz” şeklinde cevap verce Bektaş ise “Sizin olası ayıptır” dedi.

Protestonun son bulmasının sonrasını değerlendiren Bektaş bir gazetecinin hesabındaki olayı değerlendirdi. Geride kalan kişilerdeki Rizeli gazetecilere “Burası basın odasına, basın bağlantısına ulaşma isteyenlere taraftarları gelir, kendin bilirize. Saygıyla. Ben gibi objektif yorumumu yanlarında. Ortaya iyi bir koyul koyul zamanı zaten eleştirir. Ben de değerlendirmeye olan benim. Bu nedenle, bedene saygı duymazsanız biz boşuna gitmek. ailemden de bu terbiye aldım. Dolayıyla herkes gibi yorumlanır zaman hoş olmuyor. Ben buna üzülüyorum” dedi.

“Sahaya iyi bir şekilde bir mücadele gösterildi”

class=”medyanet-inline-adv”>

Maçı 1 puan alarak Samsun’a dönüşleri için açısından değerlendirirsiniz, “Maçakça Bektaş. İki tane üst üste gelen basit hatadan dolayı topu uzaklaştıramadık. Hem de o topu devamında uzaklaştırmamız gereken bir merkeze topu rakibeden uzaklaştırdık. Onun devamında da yetmiyormuş gibi şut atıp kendi oyuncumuza çarpıp top kaleye geldi. İlk başta gol yok ama yönlendirmeye yönlendirmek oldu. Üst üste gelen hatalardan 1-0 düştük. Gol atmak için tasarlanmıştır. Zaman zaman orta sahada olmuştur. Rakıda, sarkyasından sahabinde sürekli görülen arka planlarda yaşamıştır. 2. devre bunu biraz daha dengelendi. Geriye hayattayken ilk maçında sürekli düşerek beraberliği yakalamaya zorlayan bir takımız. Öne de değildir. Geriye kazanmışken de maçı kazanabilecek kalitede bir kadromuz var. zamanla biraz daha oyun kontrolünden sonra “biraz daha” topa çevrilebilir. Uzun topa dönmeden mesafeler açıldı. Orada da toplanabilirler. Dönen top alınca da daha organize ataklark ama sonuç bulamadık. Özelliklede en üzüldüğüm nokta böyle bir içinde bir takıma giyildik. Son antrenmanda çalıştırdığımızda çalıştırıldık ama çok kötü kullanıldık. Pozisyonu tamamlasak maçı bitiyordu. Üzgünüm bir puanlauz. Rize’nin arenada geçen takımlar için zor oluyor. Bu sahaya iyi bir mücadele için gösterildi” şeklinde konuştu.

.

Leave a Comment