GALATASARAY HABERLERİ – Dursun Özbek Icardi’nin maaşını açıkladı!Galatasaray başkanı Dursun Özbek, sarı-kırmızılı takım transferde olumlu transferlerin eğitimine gidişda bulundu. Başkan Özbek en çok merak edilen’n olan Mauro Icardi’nin maaşıyla ilgili de konuştu. Özbek’te’da, “İcardi’nin 75 bin euro maaşı için 750 euro ödeyeceğiz, onun kazancı 3 bin euro olacak.


“26 MİLYON EURO HARCAMIŞIZ”


Transferler ve maliyetlerin, nasıl bir yük taşıdığımız üyelerimizin endişeleri var. Haklı. Bu toplantının amacı. Galatasaray’ın 1 kuruş öncesinde bilerek harcamaları yapıldı. Çok başarılı bir transfer şansımızı düşünüyoruz. Geçen transfer yaklaşık 28 milyon euro bonservis bedeli harcanmış, bu dönemde ise 26 milyon euro harcamışız biz. Bu 26 milyon euro’nun içinde 21 yaş altı futbolcuların transferi söz konusu. Ross ve Yusuf Demir’e Galatasaray’ın geleceği için 7 milyon 750 bin euro bonservis bedeli ödedik. Bu transferlerimizde 18 milyon euro transfer harcaması yapmışız. Bazı oyuncuları milyonlar, bunlarda yaklaşık 12.5 euro.


“TUCHEL’İN GÖNDERİLMESİ TRANSFERLERİN GÖLGESİNDE KALDI”


Galatasaray tarihi ben bu yıldız transferi bir dönem daha kadar. Taraftarlarımıza böyle oyuncuları izlettirmenin çok önemli olduğunu düşünüyor. Avrupa Basını günlerdir Galatasaray’dan bahsediyor. Avrupa’da başlıklar atılıyor. Tuchel’in Chelsea’den teslim alınması, Galatasaray’ın transferlerinin gölgesinde kaldı. Icardi, PSG’nin kontrolüdür ve bizde kiralık olarak yapılır. Galatasaray’ın marka değeri, bizi tercih etmesinde en baştaki sebeptir. PSG de Icardi’nin Galatasaray’da vücudunun yüzüne karşı düşünülmüş durumda.


“SADECE MERTENS’E İMZA PARASI ÖDEDİK”


Eskiden Drogba, Hagi gibi oyuncularla birlikte, onlar da paralarla bizimkiler farklı olacaklar. Hem atışlardan yana kullandık. Sadece Mertens’e 1 milyon euro imza parası verdik. Onun dışında kimsede imza parası yok. Geçen sezon 28.6 milyon euro maaş ödedik. bu sene ise 29.3 milyon euro maaş ödeyeceğiz.


“1 GÜNDE YAPILMADI”


Onu transferimiz beni heyecanlandırdı. Abdülkerim ile indirim süresi en son Yusuf Demir ile bitti. Her transfer bizi sevinç yumağı getirdi. 1 günde yapılan transferler bunlar değil. Emek var içinde. Özellikle Erden kardeşim, scout çalışmale, hocamızla çok iyi bir ekip çalışması var burada. Gece 3’lere 4’lere kadar arkadaş izlediler.

.

Leave a Comment