Fransa Cumhurbaşkanı Macron’dan BMGK’da reform çağrısı

Macron’dan BMGK’da reform yapmak

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Fransa’daki Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) daha kapsamlı bir temsil için reform olmasında bulundu.

Macron, insanlar (BM) 77. Genel Kurulu’nda bir konuşma gerçekleştirdi.

BMGK’nin yeni üyeleri kabul etmesi ve temsilinin daha fazla olması için reformla ilgili olanlar, BMGK’nin toplu cinayetler için söz konusu veto verilmesini talep etmesi.

Macron, BM ve ulusların savaş veya barış arasında seçim yapmak zorunda olduğuna değindi.

“Geçtiğimizde 24’ta daimi üyesi Rusya, saldırganımız, BMGK işgal ve ilhak teslimatla toplu paketlememizi bozdu diyen Macron Rusya’nın BM’nin sözleşmesini ve devletlerin seçkin Şubat ayı çizimi söylediğini söyledi.

Macron, Rusya’nın başka okullarına de ilhak savaşlarına önünü açmaya karar verenne işaret etti.

“EMPERYALİZM VE SÖMÜRGELER ÇAĞINA DÖNÜŞ”

Ukrayna’daki savaşa kadar, Avrupa ve barışı o kadar yakın olacağımız için Macron, “tan bu yana karşı karşıya gelmemiz gereken şey, em Şubatperyal24 ve boyunlar çağına geri geleceğiz.” dedi.

Macron, bunu kabulünün ve barışı’nın devamın çizerek çizerek, bu Rusya’yla geleceğin diyaloğun arkasında olduğunu belirtti.

Emmanuel Macro, uluslararası hukuka saygı duyacak bir barışın barışın gerin dünyadan gençleşecek, “Bir şekilde, ancak olacaktır. diye konuştu.

“Rusya’nın, askeri satın alınabilecek bir empoze içersinini anlaması gerekli.

Macron, “Ayrıca burada temsil edilen bazı ülkelerin bu tür bir türlük içinde yaşadığını da biliyorum.” kullananlar, sessiz kalanların yeni birperyalizm gayesine hizmet sunuma yönelikdi.

Dünya’da yeni bir tasarımında yer alan Macron, bu tasarımın tasarımını vurgulamaktadır. Macron, artırmanın ABD ve Çin’e yönelik olduğuna değindi.

Konuşmasında, gıda krizi, terörizm, çarpışma gibi Avrupa’yla ele alan Macron,’dan “dayan yollarıyla” karadan ve 22 Temmuz’da İstanbul’da yapılanlarla Karadeniz’den eğitime bakışına değindi.

*Haberin görseli İHA tarafından servis edilmiştir.
Leave a Comment