‘Fitil fitil burunlarından getirecek Bay Kemal’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığ’da grup toplantılarının ardından yurttaşlara seslendi. Kılıçdaroğlu, meşalelerle karşılandı.

Kılıçdaroğlu, burada şunları söyledi:

“Türkiye’nin ciddi sağlık sorunları yok. Herhangi bir eşyasının eşyasına kapılmasını istemem. Türkiye’nin çözülmeyecek sorunu yoktur.

Altı lider bir aradayız. Altı lider Türkiye’nin için, için için, gidecek bir yola çıkmak için. Bir aradayız, beraberiz, birlikteyiz. Bundan emin olmamızı isterim. havuz medyası yazar; bozuldu, şöyle oldu, böyle oldu… Masanın altı, masanın üstü… Bunlara sakın inanmayın. Sadece ve kısaca bize inanın.

Esnafın, çiftçinin, gençlerin dünya kadar sorunu var. Aileler, ciddi bir yoksullar. Bebeklerin yatağa yatırdığını, okula giderken gidebileceğini çok iyi ders veriyor. Ama amacımıza ulaşacak ve amacındayız. Tamamını çözeceğiz. Bize evleri, ‘Çözeceksiniz ama kendinizi nerede bulacağınız?’. Hiç meraklan, beşli çetelerin çaldığı paraların bütün bölümleri, bu milletin esnafına işletmek. Bu milletin çiftçisine. Kim teri döküyor, ona sahip olması sağlanamayacak. Bana diyorlar ki ‘Efendim, beşli çetelerden bu paraları alamazsınız.’ Hukuk içinde daire, adalet içinde, yargı içinde olmak üzere. Alacağız, darı dağıtacağız. Para milletin parası.

Adaleti için, devlet adalettir, haksızlıklar susan dilsiz şeytandır. Buna göre kim adaletsizlik sağlanacaksa çıkacakz. Kimden zararın yanında satışa sunulacakz. Bütün mağdurların, haksızlığa uğrayanların tamamından talepte bulunun. Eğer siyaset yapmıyorsa, siyaset mi yapıyor? Sizden isteklerim bize güvenin.

“’BİZE OY VERİN’ DEDİ. SİZ DE VERMEDİNİZ, HAKLISINIZ”

Sevgili hemşerilerim Elazığ’ın ekmeğini yedim, içtim. Gençliğim burada geçti. Ticaret lisesinden mezun oldum. Elazığ’ı hiç unutmadım. Bürokratken de Elazığ’a geldim. Elazığlılarla her yerde, onunla kucaklaşıyorum. Elazığ’ın bu bölge için ne kadar değerli bir kent olmuştur. Elazığlıların kapasitesi, Elazığlıların çalışkanlığını da bilir.

Burada oyumuzun düşük olduğunu da anlattık. Oyumuzun olmadığının kabahati sizde değilde. Yani CHP’de. Gelmedik, oturmadık, konuşmadık, çayınızı içmedik, yemeğinizi yemedik. Ankara’da oturduk. Nutuklar attık. ‘Bize oy verin’ dedik. Siz deniz, haklısınız. Şimdi geliyorum. adım adım geziyorum. Şimdi geliyor, gidiyorum. Konuşuyorum, dertleşiyorum, onun bir sorunuza tek tek, samimi olarak cevap vermiyorum. Kanaat önderleri ile bir araya geliyorum. Gençlerle beraberim, kadınlarla, haksızlığa uğrayan ailelerle, çiftçilerle beraberim. sorunlarının sorunlarını çözeceğiz. Bu memlekete huzur ve bereketi sağlayacağız. Hiç kimse endişe etmesin.

“MISIR’DAKİ SAĞIR SULTAN, ‘BUNUN DA LİDERLİĞİNİ ALTI SİYASİ PARTİNİN GENEL BAŞKANI YAPIYOR’ DESİN”

Benim saraylarda oturmak birm yoktur. Saray değil halk gibi, vatandaş gibi yaşamak isterim. Dolayısıyla sarayda oturanlar milleti unuttular. Milletin derdini bilmiyorlar. Ama ben sarayda oturmuyorum, benim dışımdaki beş arkadaş da, genel başkanımız da sarayda oturmuyor. Omuz omuza bu okul eğitimi için yola çıktık. Bilgi açık ve net çağrı uygulaması. Bize üye olun. Adaletli gelişme, olumlu gelişme, bitmemişlerle tartışmak, tüyleri yiyenlerle mücadele etmek için bize katılın. Bize aitiz ki biz. Bize katılın Mısır’daki sağır sultan da’Yahu Türkiye’de bir şeyler oluyor, Türkiye’de bir adalet arayışı var, Türkiye’de insanlar yola; Türkiye’de insanlar hakkı, hukuku ve adaleti arıyor. Bunun da amacını altı siyasi partinin genel başkanı yapıyor’ desinler. Kendinize katılırsanız güçlü olur, güvenlik kurallarınız.

“FİTİL FİTİL BURUNLARINDAN GETİRECEK BAY KEMAL”

Faizcilere ne kadar para ödendiğini, baronları ile kola gezdiklerini, devleti soyanlarla omuza yürüdüklerini biliyorum. Hiç, adaletsizliğin içinde bunlar fitil bu Kemal Bay gelecek.

“DÖNÜP BANA MİLLİYETÇİLİK EDEBİYATI YAPACAKSIN”

Öyle bir meydan okuyorum, dünya lideri oldum. Efelenecek, sövecek. ‘Bak mal araştıracağım papazı vermesen’. 10 dakika sonra teslim edemezsin, sonra yönetemezsin. Biz ne söyleyelim, asla yapmayacağımızı. Tank, palet fabrikasını Katarlılara göreler. Katarlılardan o fabrikayı alıp ordumuza kesinlikle. Askeri hastaneleri kapattılar. Terörle mücadelede yaralanan askerler, önceye kadar şehit oldular. O hastanelerin tamamı bir hafta içinde eldez ellerinden, orduya teslimden. Askeri hastaneleri de koyacağız.

Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırdılar, bana bir de sahiplik yapmaktalar. Siz kim, hevesli kim? Milliyetçilik kaderini kazanmaktan vazgeçmek. Elazığ’ın damarını biliyorum, güçlü bir şekilde damarı var biliyorum. Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırırken indirecek ve türbeyi kaçıracaksın. Dönüp bana görelik yapacaksın. Ben o bayrağı götüreceğim, dikeceğim. Süleyman Şah Türbesi’ni de götüreceğim.

“TEREYAĞINDAN KIL ÇEKER GİBİ ÇÖZECEĞİM”

Biz insanımızı yaptık. Siyaset halka hizmet oluşturmadır, siyasinin halka hesap vermesidir. Halkına hesaptan bir ekonomik olmaz. Bakın senesinin 4,5 milyon sahibi olann, hanenin elektriği işi. Ben de elektriğimi kestim. 4,5 milyon insanın derdini anlatmak için. Şimdiden planlıyoruz. Kaç hanenin elektrik kesintisi, 2022’de? Cevap veremezler, uygun olmayanlar… Doğru bilgilendirmek bu milleti. Meraklanmayın, çözeceğim. Tereyağından kıl çekecek gibi yapacağım.

“SİZLER VARSANIZ BU ÜLKENİN ÇÖZÜLMEYECEK HİÇBİR SORUNU YOKTUR”

Bu ülkede herkesi barıştıracağım. Yok sağcı, solcu, yok şuten, bu kimlikten, şu inançtan, bu inançtan. Ne derlerse desinler. Açık ve net. Herkesin inancı başımın üstünde. Herkesin kimliğinin üstünün üstünde. Herkesin yaşam tarzının üstünün üstünde. Herkesle barışması, kucaklaşması gerekir. Türkiye’nin dünya kadar sorunu var. Bu birlikte talibiz. Sorunlara talibiz. Sorunların ağır olduğunu biliyorum ama asla karamsar değilim. Çünkü sizler varsınız. Siz varsanız bu çözülmeyecek hiçbir sorununuz yok.”

.

Leave a Comment