Fenerbahçe’nin derbi planı

Rennes maçında sakatlanan, Alanya şık oynayamayan Luan Peres’in Beşiktaş tartışmasında görev yapmayacağı belli değil. Jorge Jesus derbi planını Sambacı’nın tasarlanacak şekilde tasarlanacak. 3’lü savunmanın mı yoksa 4’lü defansın mı tercihli Luan’a bağlı.

Fenerbahçe bu sezon rakibe göre belirleyin. Jorge Jesus bazı maçlarda 3’lü savunmayı tercih ederken, bazı karşılaşmalarda ise takımını 4’lü defans hattıyla sahaya sürdü. Portekizli teknik ekip son haftalarda 3’lü seçim ön plana çıkıyor. Ancak Luan Peres’in Rennes maçında dizinden sakatlanması canını sıkabilir. O mücadelede Luan çıktıktan sonra 4’lü defansa dönen Jesus, öğrencilerinin oynayamadığı Alanya’da 4 savunmacı kullanımlarla karşılaşmasında.

önümüzdeki hafta bekleniyor

Sarı-Lacivertliler’in Beşiktaş’ta düşünülecek şeklinde, Luan Peres’in göre göre şekillenecek. Eğer Brezilyalı stoper olacak, Jesus’un tercihi büyük bir 3’lü savunmadan yana olacak. 28 “stoper derbiye kadar hazır hale gelmezse, Portekizli teknik hazırlık yine 4’lü defans hattını tercih etmesi muhtemel. Eğitimli teknik adam, bu teknik geliştirme çalışmaları için eğitim kadrosunun hazırlanmasını bekleyecek. Bu hem gidişat Luan’ın gidiş geliş durumu netleşecek.

Serdar Aziz tercihi

Jorge için bir esas olarak daha var: Serdar Aziz 31 oyuncu iyileşti ve ulaşıma başladı… Ancak Serdar’ın dini bir maç eksiği var. 20 Temmuz’daki Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu ilk müsabakasında görev yapmış ve sadece 45 dakika sahada olmuştur. Başarılı oyuncu Avrupa Ligi’ndeki son iki karşılaşmada kadroya girse de Alanya maçında ağrıları nedeniyle yine tribündeydi. Bu artı Jorge Jesus’un, Luan’ın oynama halinde Serdar Aziz’i kullanıp 3’lü savunmayı tercih etmesi düşük bir şekilde görünüyor.

Yusuf Dursun

.

Leave a Comment