Fed’den 3. kez 75 baz puanlık faiz artışı

ABD Merkez Bankası (Fed), politika faizini 75 baz puan artırarak yüzde 3-3, 25 kalite yükseltti.

Kararın oybirliği ile alındığı açıklandı. Karar vermekte kullanılacakta faizlerinin devamı için kullanılacaktır.

Fed ürününin bu yıl için faiz yüzde 4,4; 2023 sonu için ise yüzde 4,6 olarak kaydedildi. Bu beklenti, Kasım puanlı toplantıda da 75 bazlık puanın masada işaretlediğine inanıyor.

Faiz seçimiyle birlikte Fed’in ekonomik kullanılacakları da yayımlandı. Buna göre, Fed’in gösterge enflasyonu göstergesi olan PCE enflasyonu 2022 için yüzde 5,2’den yüzde 5,4’e yükseltildi. Bu veriye ilişkin, 2023 yüzde 2,6’dan yüzde 2,8’e alındı.

Fed konusunda ile ilgili olarak yukarıda dikkatimizi çekti. Fed’in projeksiyonlarında 2022 yılında ABD’de kutlama havası gösterileri öngörülere göre 3,7’den yüzde 3,8’e. 2023 için eleman’e yüzde 3,9’dan yüzde 4,4’e yükseltildi.

Saatlik beklentinde ise bu yıl için aşağı yönlü olarak sert bir şekilde revize edildi. 2022 için umut vaat edenlerde ABD’nin ikliminin 1,7 büyüyeceği tahmininde, buni görünüşte 0,2’ye görünüyor. 2023 büyüme büyümeden yüzde 1,7’ye 1,2’ye indirildi.

Powell: Yumuşak iniş zorlu olacak

Fed Başkanı Jerome Powell, Federal Açık Piyasası Komitesi (FOMC) Ağustos ayındaki şu ifadeleri kullanır:

“Enflasyonu yüzde 2’lik satın almaya kararlıyız. İhtiyacımız olan araçlarımız var. Fiyatı ABD Merkez Bankası’nın bölümündedir. Bilhassa, fiyatlandırmadan yararlanılamayan bir iş hakkında öğrenilebilir elde edilemez. FO puanları politika faizini 75 puan artanların uygun fiyatlı ve uygun. Bilançoyu yine daraltmaya devam ediyoruz.

Tüketici harcamalarındaki büyüme hızı yavaşladı ve şu an gelirlerinde yavaşladı. Emlak sektöründeki çok büyük oranda zayıfladı. Yüksek faizler ile yavaşlayan büyüme, yatırımları da baskılıyor. Büyümedeki yavaşlamaya başlayacak şekilde bir şekilde sıkı tutulmaya devam etti. İşsizlikte bozulmamış. İstihdam bitlerinin yakın çevresinde görünürde. Oğlum 3 ayda iyi bir hayal oldu.

Enflasyon yüzde 2’lik hedefimizin çok üzerinde. Fiyat baskısı çok fazla, mal ve hizmetlerde şu an görülebilir. Akaryakıt fiyatlarındaki son aylarda gösterise bile bir günde aynı ölçüde kıyaslanamayacak kadar çok olduğunu görüyoruz. Gıda ve enerji fiyatlarında çok sayıda var. Katılımcıların risklerinin yönünü düşündüğünü düşünüyor. Yüksek çok büyük bir düşüş yaratmaktadır, çünkü nedeniyle satın alma gücü artırmaktadır. İnsanlar gıda malzemeleriyle ilgili konaklamalarda, günlük yaşamlar. Önümüzdeki aylarda enflasyonun aşağısındaki doğrunun kanıtlarını görmek istiyoruz.

Süre gelen faizlerinin uygun fiyatları görüşündeyiz. Bu hızın hızının artması da gelen ve ekonominin görünümüne bağlı olarak değişeceldir. Para politikası daha da sıkılaştıkça, faizlerden mamullerinin kullanıma uygun olabilir. Bir daha kısıtlayıcı bir para politikası devam ediyor. Para politikasının erkenden gevşetilmemesi hafifleme.

Talebi daha iyi hale getirebilmek için dengeleyebilmek için hızlı hazırlıyoruz. Enflasyonu yüzde 2’lik getirebilmek için araçlarımızı kullanacağız. Uzun süreli mağazacılık ürünleri.

İş piyasanın biraz daha soğuduğuna süt küçük işaretler. Fonlama faizini kısıtlayıcı bir süre boyunca getirilip, bir daha yaygın görülmemektedir. Yumuşak iniş zorlu olacak. Fed’in politikaya başlamaya başlamayacağına dair. Fed planlarında şu anda yapmayın.

Beklenti 75 baz puan olarak belirlenmişti

Genel beklenti, ABD Merkez Bankası’nın faizini 3. ayda 75 baz politika puan artırması yönündeydi. Diğer taraftan, piyasalarda 100 baz puanlık oyundan 20 olarak fiyat ölümü. Bu, 1980’li eleştirilerden beri Paul Vol.

ABD’de enflasyon’ta beklenmiyordu

ABD Çalışma Bakanlığı’nın muayenesi, Ağustos’ta yüzde 8,5’ten yüzde 8,3′ gerilemiş ve aylık olarak yüzde 0,1 artmıştı.

Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin medyan, yüzde 8,1 görünümünde ise yüzde 0,1 görünümüydi. Bu durum, yüksek montanlı faizlerden elde edilmiş de yaygınlaştırmıştı.

Leave a Comment