Fatih Erbakan’dan dikkat çeken sözler: ‘Ne masa başındakilerle, ne kasa başındakilerle…’

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Trabzon’danın 2’nci iş merkezi kongresine katıldı. Kemençe eşliğinde folklor ekibiyle karşılanan ve Pulat başkanlığında tekil kongrede partililere hitap eden Erbakan, ekonomi politikalarını di, çözüm önerilerini anlattı.

‘NE KONUŞUYORSUNUZ ALLAH AŞKINA?’

Hiçbirinin içinde içinde inceleme’, “Biz niyetinde 2’li görüşmede Erbakan? İktidardan da karşı cepheden da bir hayır gelmez. Buna da onun için. Ne masa başındakiler ile ne kasadakilerle kurtuluşa erilmez. Kurtuluşa ermek istiyorsak, tüm milli görüşe almamız gerekir, Yeniden Refah’ı, iktidara getirmemiz gerekir. Bu 6 tane baş benzemez kadar 30 kere başa, 6 kere de masa başında. Ya 36 kez toplanıp, yiyip içiyorsunuz, Allah yemeka içiyorsunuz? Gerçekten merak ediyorum. Şu ekonomik krizle ilgili bir çözüm tasarısı, somut olarak ortaya koyuyor musunuz? Yeniden Refah Partimizin tekrarı gibi bir kaynak paketinizi ortaya koyabiliyor musunuz? Aylardan beri 36 kez bir araya geliyorsunuz bir Başkan Adayı adayınız mı varsınız? Hayır, bunlardan hiçbiri yok. Toplanıyorlar fotoğraf çekiyorlar, yiyorlar, içiyorlar ve dağılıyorlar; manzara bu” dedi.

d2e9bf6f-a1f5-48f9-8a75-7fdda1c8ffe7

‘GİZLİ ORTAK HDP’

HDP’nin 6’lı Masa’da gizli olduğunu söylediğini söylüyor Erbakan, şöyle diyor:

“Arada bir de çatışıyorlar. En son HDP’li bir bakan olur mu? HDP’ye bakanlık mı verecek? Çünkü ortak gizli HDP. Gizli HDP olmadan yüzde 50 artı 1’eleri zor. ‘ Evet tabii veririz’ dedi CHP kanadı. Buna göre İYİ Parti kanadından geldi. O masada bulunan eski AK Parti’de başbakanlar bakanlar var bunlar da ‘Cumhurbaşkanı aday olmaz’, diyorlar masanın ortak tarafı. Bunlar bu sefer iç içe geçmektedir ‘olur mu dede adayı olur’ diyor. Bir Sayın İmamoğlu’nu aday diyor. Sayın Kılıçdaroğlu kendisinin adayı olmak istiyor. Tam bir muamma, tam bir. Dolayısıyla millete geleceğinden geleceğinden gibi bir millete bir hayır gelmeyecek bir fayda gelmeyeceğini ifade edecek”

45cbd7d5b33302d92d9083bf11edd9dd

‘MASA BAŞINDAKİLER VE KASA BAŞINDAKİLER OYUNU OYNUYORLAR’

Millet İtifakı’nda yer alan CHP’ye yönlendirmeden Erbakan, şunları söyledi:

“Masanın tarafı tarafı CHP. 28 Şubat’ın savunucusu; İstanbul’da eğitim gören derslerin çıkarılsın, İstanbul’da’nın hayranı olan, Ayasofya’nın cami beğenen, 6 yaşında olan Kuran’da yetiştiği söyleniyor. Parti kapsamında LGBT komisyonu kurmuş. ‘Biz iktidar zaman zaman LGBT olacak olanlar gelecek’ diye slogan atıyor. CHP dediğimiz bu. Bu millet 94’te bütün belediyeleri koşa koşa Refah Partisi’ne sizden için için verdi. Sadece bu da şu değil İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde iktidarı kontrol ettiğinizde aynısını siz de düşünmeyin. İktisadi faizle dolardar 8,6 faizle dolar borçlanıyor, siz İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak yüzde 10,5le faizle borçlanıyor, o kredi borcunu de belediye hizmetlerine faizle faizlerle İstanbul’dan tahsil edilir. İktidardan daha çok faizle borçlanıyorsunuz. gibi bir Karagöz- Hacivat oyunu gibi Erbakan hocamızın ünlü ‘gulu gulu dansı’ olduğu gibi bir masa başıkiler ve kasa başındakiler oyunu oynuyorlar ama biz yeniden Refah Partisi olarak bu oyunu bozacağız, milli görülecek, yeniden olacak iktidara taşıyacağımız olacak”

(DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
'Bozkurt Kemal' sloganlarıyla karşılandı‘Bozkurt Kemal’ sloganlarıyla karşılandı
Özdağ'dan Bakan Soylu'ya sert sözler!  'Telefonda, bir küfürleşme yaşandığının haberinin verilmediği'Özdağ’dan Bakan Soylu’ya sert sözler! ‘Telefonda, bir küfürleşme yaşandığının haberinin verilmediği’
Son dakikalar |  AK Parti ve MHP, Tunç Soyer'in sözlerine tepki göstermişti!  Canlı yayında yanıt verdi: "Osmanlı ile meselemiz olsun"Son dakikalar | AK Parti ve MHP, Tunç Soyer’in sözlerine tepki göstermişti! Canlı yayında yanıt verdi: “Osmanlı ile meselemiz olsun”

.

Leave a Comment