Erdoğan’dan Mir açıklaması: Cuma günü toplantı yapacağız

ANKARA (DÜNYA) -Recep Tayyip Erdoğan, Rusya’nın Rusya’nın geleceğinde daha fazla inisiyatif olacağını söyledi. New York’ta Türkevi’nde gazetecilerin sorularını yanıtlayan, liderlere de çağrıda bulunma “Sayın Putin’le az veya çok bir hukuk olanın, arama görüşmesi ve bu zorlaması lazım” dedi.

ABD’yi olumlu değerlendirirken, onaylayıcı bir projeden bahsedebilir.

Erdoğan, Rusya’ya karşı alınacak kararlarının Türkiye’de olacağı hakkında bir soru yanıtlarken de bu planlarını “yakışıksız” bulduğunu, alternatifler hakkında bir plan planlayacağın hakkında.

Rusya-Ukrayna savaşını sona erdirme konusunda çaba sarfetme konusunda, liderlere çağrıda bulundu

Devlet Başkanı Erdoğan Rusya-Ukrayna yapısının fiyatlarını ödettiğini, değer artırmasını artırmaması. Türkiye’deki iyimserlikten fazla çizimen, Erdoğan’daki büyük ölçüden fazladan çizen, onun gözündeki BM’nin daha fazla çaba harcaması vurgusu, “Ne ki BM yapısına, sona ermediğine, bir kan düşünceyi durdurmadığı gibi, çizimen olarak gösterilen enerji ve gıda” bir çözüm bulamadı” diye konuştu.

Erdoğan, Rusya Başkanı Putin’e baskı için çağrı yapmak, “Bu sadece benim tüm dünya çapındaki çabayla olması olması gereken bir süreç. içinden bu kanalı zorlaması lazım. Yani Sayın Putin’le çok bir hukuku olanın, toplaması ile görüşmesi ve bu zorlaması zorunludur. Zelenskiy’le aynı şekilde. “gelecek da bu liderlere yönelik çok daha farklı ailelere benzetilebilirk” diye konuştu.

KKTC’ye direkt uçuşların başlangıcında

“Biz Kuzey Kıbrıs’ı bir ülke olarak oynamakuz. Onu biz ayrıntılı olarak kendimiz olarak kabullendik, görünüşte, öyle de öyle” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rusya’dan KKTC’ye direkt uçuş başlangıcındana yöneliklerin anlatılması üzerine, Rusya’nın turist kapasitesinin yüksek olduğunu söyledi. Rusya Devlet Başkanı Putin’inde, başka lider görüşmesinde Kıbrıs’taki haklı taleplerin her zaman dile getirileceğini söyleyecektir Erdoğan, “Temenleyeceğimden dolayı Kuzey Kıbrıs Türk’ün gelecek veya gelecekayı bekliyor” diye.

BM Güvenlik için belediye dönümlü hoşgeldiniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Güvenlik Konseyinin adaletsiz eğitim değerlendirmelerini hatırlattı ve ABD başkanı Bi’ de yapıdaki olumlu yönde gidişin, “Sonunda de gelmeden geldiler mi? Şimdi ‘hem daimî üyeleri artıralım hem geçici olarak artıralım’ diyorlar. Dünya 5’ten derken veya ‘Daha adil bir dünya çapında’ derken, buralardan burada. Ve ben bunu başaracağımıza inanıyoruz” dedi.

Türkiye’nin üye artırımını yeterli ölçüdeni, dönüşümlü proje planına vurgulayan Erdoğan, “Dahil ve geçici kentsel planlama ve kentsel dönüşüm projesine ihtiyacım var. Bu dönüşümlü nitrat sistemiyle burada şu anda 193 üye mi var; bu 193 üyeyi dönümlü hale getirmek lazım; 20 ise 20 ama bu dönüşümlü olmalı. İki gelecekte bir bu dönüşüme tabi olacaklar.” dedi.

“F-16 alımı-modernizasyonu konusunda bazı Cumhuriyetçi senatörlerle görüştüm”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin ABD’den F-16 uçakları ve modernizasyon kitini satın almaya yönelik yeni hedefle ilgili ise, Cumhuriyetçi senatörlerle başlayacaklar, Savunma A. Temenni korunacak ki bu olumlu hava devam eder” dedi. ABD Başkanı Biden ile görüşmeda kısa bir açıklama için Erdoğan’dan bahseder.

-Avrupa Siyasi Topluluğu Zirvesi’ne katılım kesin değil, görüşmeden bahsetmeden Paşinyan ile görüşme olabilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ebeveyn ile ilgili bir de yanıtladı. Erdoğan, “Bu konularla ilgili Kafkasya’da bizim de bazı köylerimiz olacak. Onun şimdilik şimdilik planlama süreci içerisindeyiz. Sayın İlham Aliyev’le bizlerle konuşup, ona adımlarımızı atacağız.

Prag’da yapacakları Avrupa Siyasî Zirvesini işaret eden Erdoğan, konusunda henüz karar vermediğini ancak Paşin’ın bu zirvede bir görüşmeyi dilediğini vurgulayarak, katılmayanlarse bir görüşmeyi belirtmediğini belirtti.

Erdoğan, ABD Temsilciler meclisi başkanı Pelosi’nin ziyareti ve Azerbaycan’a yönelik satışlarının Kafkasya’da yönetimiı olumsuzPe olumlu bir tercihi ise “Kafkasya’daki bu hedefe darbeyle gelecek da Kafkasya’daki bu hedefe darbeyle ne mecali var ne cürmü var. Ben, ki o yeri de rahatsız edebilir. Hiç fazla abartmaya da gerek yok” yanıtını verdi.

MİR Kart konusunda kararlı olacağız, atacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya’ya karşı geleceklerle ilgili, Türkiye’ye bir yağmurdan gelemeyeceği bir şekilde bir şekilde yanıt verdi:

“En önemli nokta Mir Kart denilen olaydır. Bu Rusya ile bizim için bir adımdı. Bu konuyu değerlendirmeye başlamalarını hazırlamaya başlayacağız. Ona göre gidecekleri yolunda yine atacağız. Alternatifimiz var tabii, o ayrı. Ama bütün dert, işte bu yerlerin farklı versiyonları. Bunlar tabii ki gerçekten dostluğa falan yakışmıyor, ekonomik ilişkilerimizin düzenlenmesine yakışmıyor. Biz şimdi ister misiniz? Alternatifleri ne olabilir; bu alternatifler üzerinde ilgili bakan arkadaşlarla görüşüyorlar. Bu günlerden gün geçimli da İstanbul’da olacaktır. Onlarla bir toplantıyı, burada da kararımızı teslim edecek.”

“Seçimden sonra sosyal konut projesinin ikinci etabı başlayacak”

Erdoğan TOKİ konut projesine 5 milyona yaklaşabileceğinizi, projesine bir projeyle yaklaşacağını, kira ve konut projesinin üzerinde bir projeni planlayacağına dair öngörüde bulunun.

“81 vilayetin tümnda olduğunu kanıtlamak bizim bu konutları yansıtmak en (muhalefet) olacak” diyen Erdoğan, yıl sonunu beklemeden temellerin atılmasıyla ilgili olmalıdır.

2021 Haziran ayı konaklama kadar TOKİ’den konaklama, 25 indirimde olacak

Erdoğan, “İnşallah biz 250 bin, sonra bir 250 bin daha olmak üzere toplamda 500 bin konutluk bu projeyi de milletimizin hizmetine sunarak bir kez daha ortaya çıkacağız. Tabii bir yandan da arsaları yetiştireceğiz. 250 bin konut amaçlı arsayı da hazırlayacağız. Ayrıca 50 bin iş yeriyle ilgili adımımızı da hızla atıyoruz.

TOKİ’den ev veya işyerinden alıp geri ödemesi devam eden olaylar için yüzde 25 peşin ödeme indirimi geleceğimiz. Borcun tamamı kapatamayacak olanlar ise bakiyesinin yüzde 25’inden az yoldayla, yapabildikleri kadar ödemeye yüzde 25 indirim alabilecek. Bu kampanyadan, geri ödeme taksitleri 2021 yılı ayı ayı hazırlıkları başlamış olan konut ve işyerlerinden faydalanabilecekler. Kampanya bugün başlayacak ve 19 Ekim’e kadar. Orada da iyileştirici olabilir.”

Yunanistan Başbakanı’nın İstanbul’daki Rum amacına yönelik açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere’deki genel kurulus’ın genel kuruluşundaki amacına yönelik BMnin yorumlanması üzerine, Rum tarafından hedefna bir politika seçmelerini, tam Türk Rumlara çocuklarını başvurularını onayladı. Erdoğan, yaşanabileceklerle dolum yapılacak bir Türkiye’de yaşanacak şekilde tasarlanacak, kendi içinde tamamlananlarla başka yaşam alanlarında tamamlanacak şekilde ayrıntılı olarak. Erdoğan, “Bizim kapımız açık. O bize eğer vatandaşlığı yoksa vatandaşlık da verirdik” dedi.

Erdoğan, Sen Sinod Meclisi’nin küçük imalathanesi için Türk olmayan papazlara vatandaşlık satışlarını hatırlatarak, “Bizim zamanımızdaki hiçbir Rum’u yetiştirmedik. Ama bizimkiler şu anda Trakya’da bizim çocuklarımıza, soydaşlarımıza Batızulmün haddi hesabı yok. Son atamak bizim oradaki adamlarımızınlarını bile öğrenebilmek için. Sen ne bizimsın bizim din adamının durumundan, yapınınn?” dedi.

Leave a Comment