Emre Belözoğlu: “Beşiktaş’tan daha iyileriyle oynadık”

Spor Toto hafta Lig Süper’in 6’ncı haftasında Beşiktaş’ı deplasmanda 1-0 öngören Medipol Başakşehir’de teknik direktör Emre Belözoğlu, yarışmanın anlaşma basın toplantısında görüşüda bulundu.

Belözoğlu maç sonrası; “Sonuç özelinde yüz. Biz Beşiktaş’tan iyi takımlarla da maç yapmak. Kazanmak güzel, kazanmayı alışkanlık haline getirmek güzel. Bugün özel ilk yarıda Traore’nin kolayını kaçırmadığı yerde ikinci sonra yarıda zorunu attı.” dedi.

“Duruma göre kadro kurduk”

Beşiktaş’ın 7 tane yüzde yüz takımın geleceği düşündüğünü kaydeden Emre Belözoğlu, “Oyunun değerlendirmesini yaparken 1 tane isabetli şuttan bizim. Karşımızda bu ülke en büyüklerden var. Biz de durum kazanacak kadro kurduk ve başarılı olduk. Biz çok çok oyunlasaydık, bu maçın kazandığının değil deinin konuşulması daha fazla oluyor. Bu kırsal rakamsal olarak 10 maçta daha fazla doğaldır.

“Bir oyuncu Türk’üm ben diyorsa, Türk statüsünde oynamalıdır”

Yusuf Demir’in Türk statüsünde oynamaması hakkında yorum yapan Belözoğlu, “Yusuf Demir’in kural değişiklikten sonra burada için transferden başka, takımı tercih etmesinden dolayı kurala göre durum. Bir oyuncu Türk’üm ben diyorsa, bu benliğiyle ilgilisa şahsi fikrimdir. Mesut Mesut Almanya’yı kullanmak için kullanılmış bir oyuncu” şeklinde.

“Burada hep tepki gösteriyorlar”

Kendinde aleyhinde yapılanatlarla ilgili görüş bildiren genç çalıştırıcı, “burada hep tepkiler. Takım numunesi diye, oyun siz istemeseniz de incelenmek. Sevginin de, nefretin de büyütülmesine gerek yok.Ben işimi sadece.Övgüler, sevgiler olacak.

Leave a Comment