Ekrem İmamoğlu’nun ‘kaza’ günü nerede olduğu ortaya çıktı

İktidara yakınlığıyla eski Sabah gazetesi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 117 kişi yaralandığı metrobüs kazasının olduğunu akşam Kemerburgaz’da konserde olduğunu iddia etmişti. İmamoğlu’nun o akşam konserde olduğu değil, Ahmet Davutoğlu’nun Kemerburgaz’a yakın bir konumda bulunan Göktürk’teki gibi göründüğü gibi çıktı.

DAVUTOĞLU’NU EVİNDE ZİYARET ETTİ

İmamoğlu’nun o akşam ki alıcıları oda televizyonu, İBB Başkanı’nın cuma akşamı saat 18:00 sularında Kemerburgaz Kent Ormanı’nda Ertan Yıldız ile katıldığını öne sürdü. İmamoğlu’nun orada satışta olduğundan yakın bir yerde bulunduğundan dolayı. İBB başkanı kazanın burada satın alınabilecek durumda olabilecek haberin olumsuz etkilemeyeceğini düşünüyor Kemerburgaz’da kalıyor. Aslında buluşma yerine, yani Ahmet Davutoğlu’nun çok olacağı bir yerde bulunacak olan Göktürk’teki yolda gidiyor.

GÖRÜŞMENİN ARDINDAN YARALILARI ZİYARET ETMEYE GİTTİ

Davutoğlu ziyaretini saat 22.00 gibi bitiren İmamoğlu ondan sonra da metrobüs kazasında yaralananları ziyaret etmek için Avcılar’a geçti. Olay yerinde son durumla ilgili bilgi. İBB Başkanı daha sonra sosyal medya hastane ziyaretini şu ifadelerle hesaplarından: “Bu akşam İstanbul’da hepimizi üzen bir kaza yaşadık. Hepsi içinde iyileşene kadar ziyaret ettiğim.

Leave a Comment