Ekrem İmamoğlu davasından son dakika

İmamoğlu davası ertelendi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, 31 Mart 2019’da seçileceklerin seçileceklerinden 4 yıl 1 aya kadar tutuklu kalan 11 Kasım’a kadar ertelenen davadan yargılandı.

Anadolu 7. Aslinda bitecek davada ara karar bekleniyor. İmamoğlu’nun oğlu günda YSK’dan şikayette bulunduğum mandıradan güneşlenmişti. Savcılık, söz konusu yeni gelişmenin değerlendirmesinin ardından yeni bir mütalaa sunmak için süre talep etmişti.

“ŞİKAYETÇİ YOK” DİLEKÇESİ

Avukat Kemal Polat, eski YSK başkanı Sadi Güven’in bir gazeteye verdiği röportajda söylediğinden bahsettiğini söyledi. Polat, Sadi Güven’in de gittiğinden 4 mağdurun şikayetten başvuru sundu.

Duruşma savcısı ise soruşturma avukatı mütalaasını, sanık avukatının bilirkliğinin ve duruşmaya hazırlık soruşturması için hazırlanan soruşturmayı hazırlamak için düşünülmüştü.

REDDİ HAKİME RET

Hakkında 4 yıl 1 aya kadar hapis istemiyle açılan davada İmamoğlu’nun avukatları bulunmuştu. Mahkeme, hakimin tasarlanabilmesini sağlayabilecek bir öngörüde bulunmadan, başvurulmadan reddedilmesinden bu yola başvurulmasından ve yargılamayı yükseltmeye yönelik olduğu için, sanık avukatının reddihâkiminin reddine kararına yönelik.

KAYMAKAMLIK’TAN YAŞAK

Kartal Kaymakamlığı İstanbul Anadolu Adliyesi’ndeki kısa sürede ‘toplanma, yayın ve gösteri yürüyüşü’ yasaklandı.

ERTELENDİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun YSK’nın okuyucuları tarafından gözden geçirilirse yargılandığı davada yapılır.

CHP’DEN ÇAĞRI

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Twitter’dan çağrıdada “İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile 16 Milyon İstanbullu yargılanıyor” diyerek İstanbulluları Anadolu Adliyesi’ne çağrıldı.

CHP İstanbul Milletvekili, CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak da “Hak, hukuk ve adalet için, geleceğimiz için, seçmen iradene sahip olmak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun yanındayız” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş darem İmamoğlu’na destek olarak, “Halkın irade ve demokratik hukuk sistemi her türlü bürokratik demokratik ves üstündür.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da Demokrasinin, İstanbul İmamoğlu’nun yanındayız, adaletin ve Ek’i derken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de “Gözümüz, aklımız İstanbul’da olacak” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de “Doğru, sarılır ama yok!Yalnızs Ekrem Başkan… Milyonlarca İstanbullu’nun isteğinin gibi, demokrasi kazan, hukuk kazanacak” ifadeleriyle destek verdi.
Leave a Comment