EBRD/Malige: Türkiye’de güçlü bir bankacılık sektörü var

Oynaklık ve okulun bir süre devam devam ettirici Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Finansal Kurumlar Francis Malige, ancak finans üreticisi bu krize güçlü bir bakış açısına sahipti.

Bloombergh HT’nin sorularını yanıtlayan Malige, finans sektörü 2008 yılındaki çok fazla oynamayı aktararak, “Önce pandemi vardı sonra. tarz oynaklıklar da devam edecek. Diyelim ki enerji sektöre bağımlı.

“Adaptasyon önemli hale geldi”

“Bu durumdaki bir süreliğine çok ihtiyaç duyuyor. iyi durumda. Bankaların bir önceki krizden çalışabileceğini söyleyebilir. Bankalarda daha iyi bir sermaye ve diyelikidite var” diye konuştu.

Bu krizde ticaretinin daraldığının göstergesini Malife, EBRD gibi bankaların daha fazla dile getirdiğini dile getirdi. Ticarete dayalı kaynağa destek olduğunuza dair çizen Mali, ticaret yatırımlarının en eski ürününe hatırlattığınızı vurgulayarak, ticarete odaklanan şirketlere vurgu yaptığınızı vurguladı.

Malige, Türkiye’nin koşullara adaptasyon eğitime yönelik görüşlerine göre eğitim, “Türkiye’nin geniş kapsamlı bir endüstrie sahip olması.

Malige, yatırım yapan ülke riskini, oynaklık, enflasyon gibi göstergeleri, her kurum ve ayrı ayrı değerlendirdiklerini de ekledi.

Leave a Comment