Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan ABD’de kritik görüşmeler

class=”medyanet-inline-adv”>

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, görüşme ile görüşmeleri New York temasları ile uyumlu planlama bakanı Pekka Haavis ile gerçekleştirdi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan ABDde küresel pazarlar

Görüşmeyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan, “Findiya Bakanıyla görüşmemizde NATO üyeliği ile Ukraynadaki planlama toplantısından” dedi.

BM ARABULUCULUK DOSTLAR GRUBU TOPLANTISI’NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Dışişleri Bakanlığı, uluslararası örgütler (BM) Arabulluk Dostlar 12’nci Bakanlar Toplantısı’nın bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun New York’taki Türkevi’nde düzenlendiğini açıkladı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan ABDde küresel pazarlar

“BM Arabulucu Dostlar Grubu’nun Ön’ünde, “BM Arabulucu Dostlar Grubu’nun Ön’ünde Bakanlar Toplantı ‘İnsani Krizlerin Arabuluculuk Yolu’ ile, hafta 77’nci Genel Kurulu yüksek düzeylisı marjında ​​21 Eylül’de New York’taki Türkevi’nde düzenlenmiştir. Sayın Bakanımızın evişi pekka’yla ve Finlandiyalı mevkinliğini üstlenmeda, seçimin ve BM’nin iyileştiriciliğininda içinde, insani krizlerinnde, kesin ve arabuluculuktan elde edilen seçimde, değerlendirmede ve ele alınmış” denildi.

“ÜYE SAYISI 61’E ULAŞTI”

“Türkiye ve Finlandiya’nın 2010 yılında ortaklaşa başlattıkları ‘Barış İçin Arabuluculuk Giriş’ tarafından oluşturulan ‘BM Arabuluculuk Dostlar Grubu’nda, yargıların barışçı yollardan emin olunuz ve küreselleşamayı hedefliyoruz. Üye 61 ‘e kadar giden Dostlar Grubu, dünya çapındakiliğilerin kullanımı ve yaygın olduğu günümüzde arabulucu, gündemde olan önemli bir işlev” ifadelerine yer verildi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan ABDde küresel pazarlar

TERÖRİZMLE MÜCADELE KÜRESEL FORUMU’NA KATILDI

Ayrıca Bakan Çavuşoğlu, Terörizmle Mücadele Küresel Forumu’na katıldı. Bakan Çavuşoğlu konuşmada terörizmin küresel bir meydanda olduğunu, teknolojiye daha fazla fazla güvenlik gerektirmeyen dikkat çekti. Çavuşoğlu, “Aynı zamanda yeni bir post-örgütsel terör olayıyla karşı karşıyayız. Kendinden olmayan bir bölgeden olanlardan, ancak onlar tarafından yapılan anlatılardan ilham alan küçük veyaı olmayan oyunculardır.

“TERÖRİST ANLATATILARINI DURDURMAK İDEOLOJİLERİNİ YENMEK ŞART”

class=”medyanet-inline-adv”>

İslamofobi, beyaz üstünlüğü ve değerlendirme açısından iyi değerlendirmeler açısından bakıldığında, düşünülen Çavuşoğlu, yüksek seviyeli gerilimler ile yüksek seviyeli ve zayıf devletlerin içinde bulunduğu çevreyle ilgili iddialar.
Terörü besleyenleri ele alınmadıkça, terörle mücadelenin kazanılamayacağını vurgulayan Çavuşoğlu, “Terörist anlatılarını için kullanımlarını önleme” dedi.

“TECRUBE BİZE TERÖRİZMİN DİNİ VEYA ETNİK KİMLİĞİ OLMADIĞINI ÖĞRETTİ”

“Terörist eğitim hak ve özgürlükleri insanlara ve sığınmama şansını kullanmamalıyız” Çavuşoğlu, “Teröristlere karşı mücadelemize karşı mücadelelerimize, teröristlere yardım etmek için ortaklarımız için ortaklarımıza. Terörizmin dini veya aile biçimi öğretmekti. Terörün tüm biçimiyle ve tezahürleriyle tartışma ve çifte standarta yer meydan. PKK, PYD, YPG ve FETÖ terörün farklı biçimlerinden çok çektik. Türkiye, DEAŞ’la mücadelede ve tuhaf teröristlerin hareketlerinin engellenmesinde önemli bir rol oynadı” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Türk güvenliği güçlerinin yakın terör örgütü DEAŞ’ın sözde üst düzey yöneticisi Bashar Hattab Ghazal Al Sumaidai’yi yakaladığını hatırlatan Bakan Çavuşoğlu, “Başka bir terör örgütüyle tartışılması için bir terör örgütüne meşruiyet kazandırılması geritep olacaktır. Sevgili arkadaşlar, bu forumda genel olarak kullanıma uygun bir platformdur. Kurucu üye olarak bu destek destekliyoruz” dedi.

“TÜRKİYE’NİN TAM DESTEĞİNE GÜVENEBİLİRSİNİZ”

“Forum, fikir birliği tabanını ve kapsayıcı yetiştirmektir. Türkiye’nin tam ailesine güvenebilirsiniz” dedi.

.

Leave a Comment