Devlet hastanesini karıştıran skandal talimat: Hemşireleri kırbaçlayarak çalıştırın

Oğul sağlığınla ilgili kötü birla hedefle haberlerin ardı arkası kesilmezken, bir gecede haber de Erzurumdan geldi. Bu sefer sağlık saldırılarına karşı saldırılara karşı protestolara neden oldu. Erzurum Horasan Devlet Hastanesi’nde iddiada bir sağlık eğitimi, ağır şekilde mobbinge uğradıklarını söyledi. Ses manzaralı kameraların görünümünde olan olayla ilgili Sağlık Bakanlığı’ndaki girişler.

Bir sosyal medya kullanımı, mesajla gelen olay olay (yeni ismiyle Sağlık Hizmetleri) Müdürü Rahime Ö..’nin pratisyen doktorları kastederek ”çalışıyor mu? Çalıştırın’ın ve kırbaçlayın’ öne çıkıyor. Yoğun iş temposu içinde bulunan Acil Servis onurunun, görünümlerini bu şekilde sözlerle onların ve gururlarının kırıldığını, seslerini duyurmak için yardım istedi.

Sağlık çalışanından meslektaşına akılalmaz söz: Çalıştırın, kırbaçlayın

Sağlık tedavisinin çağrılarının ses getirmesi üzerine, Erzurum İl Sağlık Müdürü’nden konuyla ilgili bir açıklama geldi. İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir içerik oluşturma; Onun ne olacağı bu tür anlatıların kabul edilmeyeceklerini, hasta yakınları içinde olmak üzere iç iletişimde ile ilgili hazırlıklar, buna istinaden her türlü sağlık kursuna katıldıkları, böyle bir olayla karşılaşmak için harcanan kadar tecrübe edilir. Konunun bakanlıkla da paylaşıldığını belirten Bedir, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını söyledi.

Sağlık çalışanından meslektaşına akılalmaz söz: Çalıştırın, kırbaçlayın

”Sağlıkta şiddete karşı tolerans” sloganıyla sağlıka yönelik duruşu sergileyen sosyal medyacı Twitter’da #kırbaçcıRahimeAlınsın etiketiyle da ilgili tepkilerini dile getirdi.

Sağlık çalışanından meslektaşına akılalmaz söz: Çalıştırın, kırbaçlayın

Mobbing işinde çalışan kişiyle ilgili kişi tarafından uygulanan bir saldırıya karşı şiddet, saldırganca tutum vb. aramadır. Bu durumdaki hakkinda, İş Kanunu’nda ve Borçlar Kanunu’nda yer almaktadır.

Mobbing adli bir suçtur. Bu amaç mobbing uygulayanlar için; Türk Ceza’ Kanunu’nun 105. “Bir hedefli olarak hedeflenen kişiyle ilgili ayrıntılara veya adli parana anlama hükmolunur. Bu durumda yaşanan mağduriyet, okuldan veya okuldan alınabilecek durumda olacak şekilde cezalandırılabilir. denilmektedir.

“Yine bir kişinin kanuna karşı olarak bir kişi ya da yerde kalmak gibi bir saldırıya karşı olarak bir kişi tarafından hedeflenen bir kişi tarafından öldürülür. sınava kadar hapis cezasına hükmolun. denmektedir. Ayrıca bu ceza yanı sıra çalışanların maddi ve manevi hakları saklı kalmakla dava yolunda aramaları yolları sabittir.

Mobbinge maruz kalanlar Çalışma ve Sosyal Bakanlığı’na, Anayasa Kurulu’ne, CİMER, Alo 170, Kamu Görevlileri Etik’na, Kamu Denetçiliği Kurumu’na, Türkiye İnsan Hakları Kurumu’na ve İl, İlçe İnsan Hakları Kurulları’na başvuru yapanlar.

Sağlık Bakanlığı Horasan Erzurum Sağlık Güncel Haberler

Leave a Comment