Demirtaş ve Mızraklı, İran’daki protestolara destek için saçını kazıttı

İran’da aşkın polisinin gözaltısı sırasında Mehsa Emini’nin kaybetmekten sonra heyecanlanmaya devam ediyor. HDP’nin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş ve hücre arkadaşı Diyarbakır’ın görevden alındı ​​belediye başkanı Selçuk Mızraklı, İran’daki protestolara destek vermek için saçını kazıttı.

Fotoğraf: Diken

İran’ın Kürdistan’da tutuklanan olan 22 polis polisi Mehsa Emini, hakkında hakkında bilgi sahibi olunan komaya öğrenilecekti. Ölümün başarısı Tahran dahil olmak üzere tüm ülke çapındadır.

Eylemlerde, kadınların başörtülerini yakarak saçlarını keserek protesto ediyordu. Bazı erkek protestocular da saçlarını keserek destek veriyor.

Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, sosyal medyadan, Demirtaş’ın Mızraklı’yla beraber, İran’daki protestolara destek vermek için saçını kazıttığını duyurdu.

Demirtaş’ın görünümü: “Saçının teli göründü diye İran’dan ‘ahlak polisi’ tarafından katledilen Mahsa Amini’nin acısını yüreğimizin en derininden güçlüuz.

Baskı ve zulme karşı direnmek konu dizisidir. Cesaretli kadınların kaderine ve hürmet mücadelesine destek’da özgürlük için direnen insanlar için herkes için yaşam için insan Dr. Selçuk Mızraklı ile birlikte bugün saçımızı kazıttık.

Bütün zulüm, zorbalık düzenleri yüzünden küçük görülecektir. Direnenlere bin selam olsun.

Mahsa Amini Allah’tan merhamet ailesine ve halkına başsağlığı ve diliyor; selamla birlikte duygularımızı iletiyoruz.”

Leave a Comment