Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ısrarla Biden’la ilgili soru sormak isteyen gazeteciye verdiği yanıt herkesi güldürdü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri’nde sergilenen topluluklar’ın 72′ genel kurul toplantıları için düzenlenen etkinlikler. Önceki günlerde Central Park’ta tartışılmakta olan gündemdeki gündem olan Erdoğan, Türkiye’de dünyane seslendi.

Devlet Başkanı Erdoğan, koridorda dış bakanı bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Danışmanı Fahrettin Altun ve Bakan Murat Kurum’la ilerlediği bir habercilerin sorularını geri döndürmedi.

Selam verenS’in seçeceği Erdoğan, “ya da gelecek planlasın” şeklinde yorumlanacak bir tahminde bulunacaksınız. Önce “Biden’la görüşmeyi dilerniz mi?” sorusuna “Yoo, Niye?” Cevabı veren Erdoğan, sonrasında gelen “Biden’la ayrı ayrı ikili görüşme yapmak ister misiz?” şeklindeki ise, “Ey Biden, ben de Erdoğan” diye yanıtlayarak selammelere neden oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca “F-16 konusunda senatörlerle konuştunuz mu?” şeklinde, “Olumlu konuşuyorlar, onaylayacaklar gibi görünüyor” diye yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet, dinleyicilerinin sorularını dinledikten sonra salondan ayrıldı.

Barış Yahya Çinçin

Joe Biden Dünya Güncel Haberler

Leave a Comment