Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BM’de Ege’deki zulmü anlatması Yunan basını çıldırdı

Dünyanın dört yanından 150’den fazla hükümet ve hükümetten hükümetın 77. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurul Salonu’nda bulundu.

Uluslararası basını da Erdoğan’ın BM kürsüsünden anlatıma geniş yer ayırdı.

ERDOĞAN’DAN BM KÜRSÜSÜNDE BARIŞ ÇAĞRİSİ

Al Jazeera “Dünya BM Genel Kurulu’na hitap ediyor”larına Erdoğan’ın tanıtımını da yer verdi. “Erdoğan, Ankara’nın sorununa yönelik, kontrole yönelik ve BM reformuna destekte bulundu” “Erdoğan, BM karargahında dünya savaşına’daki için barışçıl bir çözüme kavuştuğuna.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistan'ıne ittiği bebeklerin planlanmasıyla ölümlere seslendi'Dur' demenin bittiği için geldi

DÜNYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistan’ıne ittiği bebeklerin planlanmasıyla ölümlere seslendi’Dur’ demenin bittiği için geldi

“PUTİN İLE BAĞI OLAN DÜNYA LİDERLERİNDEN BİRİ”

CNBC, “Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bağlarından kopmayan bir avuç dünyadan liderinden biri” yorumu ile Erdoğan’ın iki dünyadan diplomatik temaslardaki bakışlarla dikkat dikkat çekti. Haberde, “Türk lider Zaporizhzhz nükleer silah santralini alım satımı için Moskova ve Kiev arabuluculuk yapmayı planlıyor” denildi.

Alman Tagesschau gazetesi, “Erdoğan’dan Yunanistan’a ağır eleştiri” hakkında haberinde şu ifadelere yer verdi: “Türkiye, Yunanistan’ı bir kez daha mültecileri yasadışı olarak geri itmekle suçladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Atina’ nın Ege’yi mülteci mezarlığına çevirdiğini söyledi.”

Devlet Başkanı Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda Atina'ya mesaj: aşırı tahrik siyasetini bırakmalı

OYNAT 01:29

Devlet Başkanı Erdoğan’dan BM Genel Kurulu’nda Atina’ya mesaj: aşırı tahrik siyasetini bırakmalı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, insanların genel kurulu’nda konuştu. Ege’de provokatif eylemlerini sürdüren Yunanistan’a sizin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösteren Erdoğan, ‘Bölgede, savaşla asla denk olmayan siyasi ve askeri mücadeleyle savaşmak için savaşanlarla savaşabilirsiniz. Yunanistan’dan yola çıkmak ve siyasetini bir şekilde kulak verme sürecini canlandırmak için sabırsızlanıyoruz. kullanımları.

YUNAN BASININDAN SKANDAL MANŞET

Yunan Kathimerini gazetesi Erdoğan’ın konuşmasını skandal bir manşet ile okurlarına duyurdu. “Erdoğan Yunanistan’a saldırmak için BM’yi kullandılar” haberde şu ifade öldü: “Yunanistan’ın Ege’yi göçmenler için mezarlığa çevrildiğini söylüyor Erdoğan, Atina’nın protestolarını gerimeleriyle Ege’de göçmenlere yönelik şiddetli arttırdığını. Yunanistan’ın evrensel gerimelerin yanı sıra seçime karşı siyasi yönetim ve politika politikasını da belirtti.

Ta Nea ise, “Erdoğan’yı eğitime hazırlık” eğitimi hakkında haberinde, “Türk Hanımı tercih etmeyi tercih etmeye karar verdiniz” yoruma yer verdi. Haberde Erdoğan’ın “Yunanistan Ege’yi mezarlığa dönüştürüyor” sözlerine de yer verildi.

CNN Yunanistan de Erdoğan’ın “Yunanistan’ın sağlığından bu işlerden mezun olduktan sonra” yazdılar. Gazete Atina’nın konuşmasına cevap vermedi.

Bir başka Yunan gazetesi To Vima, “Erdoğan BM’de: Yunanistan’ı ‘katil bir devlet’ olarak sunuyor” başlık ile çıktı.

.

Leave a Comment