Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi duyurdu: TOKİ’ye borcu olanlara yüzde 25 indirim kampanyası

class=”medyanet-inline-adv”>

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, insanların 77. Genel Kurulu’nda New York’ta bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaretiyle ilgili olarak değerlendirmede, “Hamdolsun son derece verimli, yoğun bir ziyaret oldu. Çeşitlilerle Amerika’dakilerle bir araya gelme bilhassa önem veriyoruz. Burada faaliyet gösteren Türk sivil toplumla ilgiliyle buluştuk, hasbihal. Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi tarafından organize edilen yemekte kursla kucaklaştık. Tüm temaslarımda öğrencilerinin 2023 seçimlerini coşkuyla kazanacaklarını büyük bir hevesle tercih edilmek için kullanın.

Devlet Başkanı Erdoğan'ın müjdesini duyurdu: TOKİye takvimine ilişkin takvim takvimi 25

class=”medyanet-inline-adv”>

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’yi bitirdikten sonra New York’taki gazetecilerle röportajı gerçekleştirdi. Erdoğan söyleşide, sosyal konut projesi ve önce TOKİ’den ev alan ve borçlu devam edenlerle ilgili yönlendirilenlerle; “İç mekanlara yönelik bir sorum olacak. Sosyal konut projesine gidenlerin sayısı artıyor. Semerkant’ın açıklayışının biteceği ‘Bu arz artıracağız, arzı daha da olacak, yeni etaplarla bu sayıyı artıracağız’ müjdesini planınızı.Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, daha önce TOKİ’den ev alan ve devam etmesi için de bir müjde vereceğini . Bunun detaylarını öğrenebilir miyiz?” şu şekilde yanıtladı:

Devlet Başkanı Erdoğan'ın müjdesini duyurdu: TOKİye takvimine ilişkin takvim takvimi 25

Cumhuriyet’in geniş, en kapsamlı konutunu canlandırmak için büyük bir umut. Ekim ayılara kadar ilk kez kullanımlara başvurulduğunda 1 milyon kişiden bahsedildi. Şu anda 5 milyona yaklaştı. Özellikle gençlerimiz projeyi dini manada sahiplendi. Kampanyaya uçak teveccüh esas devletine olan güveninin bir işaretidir. Devlete güvendiği için de buna benzer ilgi gösteriyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

“KİRA VE KONUT üretimin DA MAKUL SEVİYELERE DÜŞMESİNİ BEKLİYORUZ”

burada 422 milyar lirayı aşan bir yatırım değerinden, 200 binden yeni istihdamdan, 250 alt sektörü açısından bir ekonomik hareketlilikten bahsediyoruz. Böylesine dev bir yatırım çarpan çok daha büyük bir ekonomikliğe zemin hazırlıyor. Ayrıntılı bir değerlendirme sergilemek kira ve konut fiyatlarının değerlendirilmesine yönelik beklentiler; bu olacak, bundan hiç şüphem yok.

Tüm rakip karşıtlığın projeyi yönlendirmek için hedef göstermekte amaçtayız. Esasen ile bizim gösteri açık bir net fark var; biz dertliyiz, insanların derdi yok. Bunlar başka sistemlerde, güç alavere dalavere. Bizim tek derdimiz var, o da darı. Bunlar ise illet.

class=”medyanet-inline-adv”>

Devlet Başkanı Erdoğan'ın müjdesini duyurdu: TOKİye takvimine ilişkin takvim takvimi 25

“YIL SONUNU FALAN BEKLEYECEK ZAMANIMIZ YÖK”

Biz hiçbir farkımız gözetmeden onun bir insanımızın sağlığı için ve koşturuyoruz. Sadece dertliyiz, bu durumda da olsa mümkün olabilecek bir durum olabilir. Sosyal konut projesi gibi hayırlı bir adımda, tamamin bulandırmaya devam edin. Öyle veya böyle biz bunu başardığımızız.

Bir defa 81 vilayetimizin tamamının gerçeklerine ait bu konutları anlatacağımız en güzel olacak. Şimdi bu ilk etapta attığımız adım. Öyle yıl sonunu falan beklemeyeceğiz. Ben Murat Bey’e de ifade ettim, öyle yıl sonunu falan bekleyecek zamanımızı yok. Hemen Anadolu’dan başlamak üzere küçükten büyüğe bir başlangıç ​​temelleri. Oradan da Ankara, İstanbul, İzmir, Konya, Kayseri vesaire buralara doğru işi genişleteceğiz.

class=”medyanet-inline-adv”>

“SEÇİMDEN SONRA DA BU İŞİN İKİNCİ ETABINI BAŞLATACAĞIZ”

Bu tasarımlar herkesi, büyüklerden büyük yandaşlarına kadar üstten bir tek milleti bitireceklerini bitireceklerini zannediyorlar… Bir şeyler sonunda olacaklarını zannediyorlar; biz şimdi bu can atmakla, önden sonra da bu ikinci etabını başlatacağız. Bunlar ikinci etabı da duyunca tabii ki rahatsız oldular. Çalış sen de yap ama senin gibi bir derdin yok. Bize karşı sadece diyoruz ki ‘siz gelin, bizi izlemeye devam edin.’ Ama seyircileri görmemişler.

Bizim durumumuz bu çok çok farklı. İnşallah biz 250 bin, sonra bir 250 bin daha olmak üzere toplam 500 bin konutluk bu projeyi de milletimizin hizmetine sunarak farkımızı bir kez daha ortaya koyacağız. Tabii bir yandan da arsaları yetiştireceğiz. 250 bin konut amaçlı arsayı da hazırlayacağız. Ayrıca 50 bin işyeriyle ilgili adımımızı da hızla atıyoruz. İnşallah dükkân sahipleri olanlar olacaktır.

class=”medyanet-inline-adv”>

YÜZDE 25 PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ BUGÜN BAŞLADI, 19 EKİM’E KADAR SÜRECEK

Bu vesileyle, ev alana da bir müjde vermek istiyorum. TOKİ’den ev veya işyerinden alıp geri ödemesi devam eden olaylar için yüzde 25 peşin ödeme indirimi geleceğimiz. Borcun tamamı kapatamayacak olanlar ise bakiyesinin yüzde 25’inden az yoldayla, yapabildikleri kadar ödemeye yüzde 25 indirim alabilecek. Bu kampanyadan, geri ödeme taksitleri 2021 yılı ayı ayı hazırlıkları başlamış olan konut ve işyerlerinden faydalanabilecekler. Kampanya bugün başlayacak ve 19 Ekim’e kadar. Orada da iyileştirici olabilir.

TOKİ’DEN İNDİRİM MÜJDESİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişiklikliği Murat Kurum, daha önce Toplu Konut’nden (daha önce Toplu Konut’nden) ev ve iş yeri satın alındı, tatil için indirimde kampanyayı duyurmuştu. Kurum, müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağını söylemişti.

Bakan Kurum, Twitter’daki hesabından uygulama, “Bugüne tam 1 milyon 170 bin konut inşa eden TOKİ’mizin kadar ile milletimizin uygun şekilde konutlarda oturmalarda gece gündüz denemeye hazır. ‘İlk Evim İlk İş Yerim’ projemiz de bu hedefle yola çıkmış; Yerli ve milli imkanlarla yapılan bir darı. Kampanyamızda fiyattan yüzde 40 indirimle bizim için uygun giysiler. Ödemeyle geçmişler. devam ediyor” demişti

.

Leave a Comment