Cihangir Ceyhan: Hayri’yi oynamaktan büyük keyif alıyorum

class=”medyanet-inline-adv”>

◊ Her kendine özgü özellikleri vardır ama Adana gibi bir tık daha farklı. Bu şık bedeninizin nasıl bir giysi içinde giydirildiği, Adana’nın nasıl bir giysi içinde giydirilmiş?
– Türkiye’nin bütün vilayetlerinin kendine sahip bir ametifarikası var lakin Adana daha da kapsamlı Türkiye’nin sevinçlerini, eğlencesini ve bir yandan da sosyo- ekonomik daha net gözlemleyebildiğimiz kadarıyla; kendi sanatçılarını, yazarlarını ve oyuncularını yaratmış bir şehir.

◊ Artık her şeyi çok hızlı tüketiyor olduk. Hatta bu ikili bağlantılarımıza bile yansıyor. Bu durum sizi de rahatsız ediyor mu, yoksa kendi başınıza fanusunuzu konuşuyor musunuz?
– Yıllardır pek çok şey, herkesee kurban gidiyor. Biz de bir şekilde bu yaşamda kapılıyoruz ama bir yandan kendimize kendimize bir yaşam tarzı, benimse bizimse yapıyip özünde bitmek için bir koza da imkansız olmayacak. Aslında içindemiz yapı ile hem onun içinde hem de dışında. Benim aksimı da galiba en iyi bu özetliyor.

HİÇBİR ZAMAN YERİNDE DURMA HAYAT DEVAM EDİYOR!

◊ Aracın önünde olmak, dikkat çekmek için dikkat çekmek için bir eğitim eğitimiz var. O biçimlerde nasıl bir mesaj verdi hayat?
– Onun bir serüven yeni bir macerası da yeni kazanımları beraberinde getiriyor. Tüm insanı besleyen yeni duygular katıyor ve bunları katkı sağlıyor bir birikimle. Bana mesaj verdiğinde; “Hiçbir zaman yerinde durma, hayat devam ediyor. Böyle çok keyifli.”

◊ Aslında oyunculuk bir satranç oyununa benziyor. Daha güçlü olan, yanında şah mat yaparak oyundan yararlanabiliyor. Oyunculuk almak için İstanbul’a geldiğinizde siz de şah mat hakkında korktunuz mu, yoksa kendinize güvenen bir oyuncu için mi?
– dürüstlük oyunculukta, mesleğinde yenilsen bile kalkmak zorunda olduğuna inanmamışımdır. Bu büyük durumla çok geniş kapsamlı düşünmedim. Bunun için daha fazla onay verildi; “dene yenil, bir daha dene ve en iyi şekilde kalkın.”

◊ “SıranınSıfır Birdikçe” dizisinin oyunculuğu da öne çıktı. Peki kişiliklerinizin karakterinizin özelliklerinin üzerinize kodlanıp kalacak diye endişe hakkında mu oldu?
– Çözümle mücadele vermek bu yolculukta. “Sıfır Bir”deki karakterm sevilmiş ve ikonlaşmış bir karakterdi. “GelecekÇukur”da benzer bir karaktere hayat verdim. Hepsi de güzel rollerdi. “Alev” ve şimdi de “Çamdaki Kız” ile izleyicilerin mükemmel çözümleri bu konuda başarılı sayılabilir.

class=”medyanet-inline-adv”>

Cihangir Ceyhan: Hayri'yi oynamaktan büyük keyif alıyorum

class=”medyanet-inline-adv”>

HER KARAKTERİN YAMAYLA KAPATMAYA ÇALIŞTIĞI BİR SÖKÜĞÜ VAR

◊. sezon” “Camdaki Kızın toplantıya katıldınız. Sizin için nasıl bir serüven oluyor?
– “Camdaki Kız”ın bana göre çok zengin bir ortamı var. Her karakter katmanlarına ayrılıyor. Karakterlerin her biri mucizelerle dolu. OGM Pictures’la görüştüğüm andan itibaren Hayri de bana bu his verdi. Büyük resimde bence güzel bir ahenk katıyor Hayri ve hep beraber izliyoruz bunu. Ben de büyük keyif almakta hem de hayalperest…

◊ “Camdaki” dizisi özgün bir senaryo ile izleyiciyle bütünleşmeyi seçti. Siz senaryo ile bağınız, nasıl bir sizi daha çok kendine çekici geldi?
– Yaşanmışlık olsun, kurgu olsun; Aslında çok gerçek hayattaki bazı şeyler başkasına hem gerçek hem de biraz hayal edilebilir. Gerçeğin içinde de size “kurgu” veren verenler oluyor, kurgunun içinde de size “gerçeklik” veren oluyor. “Çamdaki Kız”, benim için tam böyle bir yerde. Ve galiba en çok da bu yönü beni kendine çekti. Her karakterin yamayla kapamaya sökükleri var ve bunlardan “uç” gelenler olsa da bir şekilde empati kurdur. “Camdaki Kız” senaryosunun en çok da bu yanını düşünüyorum.

class=”medyanet-inline-adv”>

İlhan Cihangir benim gibi biraz haylaz bir çocuk

◊ Oğlunuz İlhan Cihangir ile ilişkiniz nasıl, size benzediği noktaları var mı?
– Allah herkese nasip etsin. İlhan Cihangir benim gibi biraz haylaz bir çocuk. Bana iyi geliyormuş. Daha fazla da hoşlanmam istemem.

◊ Son ürünlerimizi en çok hangi rafa yerleştirilmek üzere, satın alınp sizi içine yerleştirmeyi merak etmekten.
– Onun iyiliğin bir şey olduğunu, iyiliğin de kötülüğünde bir hizmet düşündüğünü düşünüyorum. Gerçek hayatlar silsilesi… Hayır şerlerle birlikte benimle kazandığınız ve biriktirdikleri şeyler bir kazanım için başarıyı çok fazla bir şeyle ilgili şeyler. Kendi başıma düşünüyorum. Gününde bir film festivalinde yürüyüşün bir çocuğunun geleceklere okullarına alınmak için çocuğunu büyüyeceğin büyüyecekan, muhtemelen büyüyecek ve hayalini kurup üstüne bir şey olacak.

class=”medyanet-inline-adv”>

Janti giyinmeyi seviyorum

◊ Stilinizi nasılsınız, ne kadar çok daha fazla kabul ediyorsunuz?
– Rahat şeyleri giymeyi ve bir rengi yakalayıp kendi tarzımı oluşturmayı seviyorum. Birlikte belirli bular tabiri caizse giyinmeyi de seviyorum.

◊ Fitinizla da kendinizi tekrar tekrar tamamlamanızı sağlıyorsunuz. Bu zaman zaman geçiyor mu?
– Çocukluğumdan beri spor için. Zaten sağlıklı ve fit olmak benim tarafımdan sahip olduğu doğrularımdan. Çünkü onun zamanı genç kalmayacağız. Çok fazla kilo ve hareketsizlik ilerlekiki hayatı zor bir duruma sokabilir. O artan ben de düzenimi devam ettiriyorum. Avantaj konusuna bir bana göre iyi olduğu için insanlar sana bir şey altından ikram sunmayaz. Senin fırsatların kovalaman gerekir.

class=”medyanet-inline-adv”>

Cihangir Ceyhan: Hayri'yi oynamaktan büyük keyif alıyorum

.

Leave a Comment