Canice katledilen Ayşegül’ün duruşmasında tercümana jiletli saldırı!

Olay, yıllı 12 Temmuz’da, Gebze ilçesi Pelit Mahallesi’nde meydana geldi. Afganistan uyruklu Muhammed Atikullah, eve dönerken olduğu gibi ders veren Ayşegül Aydın’ı ağaçlık alana sürükledi. Burada cinsel istismarda bulunan Atikullah, direnen Aydın’ın boğazını sıkıp, başına taşla vurarak yaraladı. Atikullah’ın çamaşırlarını giydirip, daha sonra da kızı görebildiğine, çevredekilerden istedi. İhbarla gelen sağlık, Ayşegül Aydın’ı kaldırdı. Bu olaydan kaçan Muhammed Atikullah, jandarma tarafından yakalandı. İfadesinin ardından Muhammed Atikullah, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yoğun bakımda göz gören Ayşegül Aydın ise 132 gün sonra kaybedildi.

OLAYI GERÇEKLEŞTİRİP, YAŞANANLARI İZLEMİŞTİ

Muhammed Atikullah, savcılıktaki ilk ifadesinde, “Olay günü satın aldığım ve camiyle aynı şekilde dolaştığımda Ayşegül’ü gördüm. İlkün yine gittim. Beğendim ve doğru yoldan doğrun takip ettim. Aniden baygınlık, çalılık ve ağaçlık alana soktum. Halkın kullandığı ile ağzını ve yüzü sildim. Yarım saat ayıltmaya çalışmak, başaramayınca sırtıma satın alma yolna taşıdım. Yakın bir iş ekibi geldi. Kenardan hatta kız arabaya konulurken yardım ederken” dedi.

AĞABEYİ TERCÜMANA JİLETLE SALDIRDI

Muhammed Atikullah hakkında ‘nitelikli kasten öldürme’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘nitelikli cinsel istismar’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ceza yargılamasıyla davayla açıldı. Davanın ilksı. Gebze 2′ Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşma Ayşegül’ün davası ve avukatları hazırken, tutuklu sanık Muhammed Atikullah’ın bulunduğu Kandıra Cezaevi’nden SEGBİS sistemiyleya katıldı. Duruşmada ifade veren Muhammed Atikullah, “Ayşegül beni görünce korktu ve yere düştü, ben yapmadım” diye konuştu.

Tercümanın bu sözleri çevirmesi üzerine, Ayşegül’ün ailesine “Yalancısınız” diyerek tepki gösterdiniz. Bu sırada Ayşegül’ün ağabeyi Esat Aydın, tercümana jiletle saldırdı. Polisin dönüştürülebileceği, eğitime alınmak üzere polise götürüldü. Kulağından ve boğazından yaralanan tercüman’a götürülürken, sevişmeye ara verildi. Yeniden yakında sona erecek, tercüman nedeniyle 9 Aralık’a ertelendi.

Olayla ilgili olan ve davayı takip eden avukatları, Pınar Berfin Çoban’ı, şunları söyleyelim:

“Sanığın beyanına girildiği anda anlatılması istendiğinde’Ben öldürüldüğü, indirildi’ gibi bir beyanı dayanamayarak tercümana saldırdı. yaralanacağı için devam etmeye devam edilemedi.

‘BENİM DÜNYAM GİTMİŞ’

Duruşma gösterimden çıkan Metin Aydın, adliye gözyaşları içinde sitem ifade etti. Sanığın en ağır şekilde alınacağını söylüyor Aydın, “Ben zaten yaşasam ne yaşıyorsam ne? (DHA)

.

Leave a Comment