“Bunları dikenlerin içinden topladım” Meyvelerinin başında gözyaşı döken yaşlı kadın sosyal medyada gündem oldu! Belediyeden açıklama geldi

Olay, dün akşam merkezi en işlek caddesi olan İzzet Baysal Caddesi’nde meydana geldi. Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, caddede izinsiz satış yapanlara yönelik uygulamalar yaptı. Uygulamada bir satın almanın uygulama alanına oturarak, kendi topladığı meyveleri doldurduğu kovalarda şeytanla ilgili 75 Hatice E.’ye de uygulandı. Hatice E’nin ormandan topladığı meyvelere “Kendisine çıkarıldığında ortaya çıkar.” “El konuldu. Ahududu ve iğde dolu kovalar zabıta tarafından alındı. Ancak bu sırada yaşanan arbedede biri devrildi ve olaylar yere döküldü. Çevredekiler zabıtaya tepki gösterice olay yerine polis çağrıldı. Zabıta ekibi, tepkiler üzerindeki bölgedekin uzaklaştı. Ağlayan Hatice E. çevredekiler tarafından teselli edildi.

02ff10a84cc739d1c70e9d9184136b47

Yaşlı kadın, daha sonra ifade başvurulmak üzere polis olarak karakola götürüldü, yere dökülen ürünler ise çevredekiler tarafından toplandı.

3d3ab5a730740189180600b97e57e740

“BUNLARI DİKENLERİN İÇİNDEN TOPLADIM”

Hatice E., “Buraya oturdum. Sadece bu ürünlerim var. Köşeye koymuştum. Zabıtalar geldi. Hiç konuşmadan hepsini derlediler, topladılar. Ben vermek istemem. Biri beni itekledi, kovalarımı aldı. Özellikle yere döktü. Benden dönenlerin topladım. Zabıta yaptı, beni hem de itekledi. Tuttu beni arabaya bindirecekti. Ne yapacak arabada beni? 75 yaşındayım. Eşimden aylığım yok. Benim canım var” dedi.

307a598b07137f46c217dd85a3a9c0cc

BOLU BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA

Sosyal belediyelerden paylaşılması üzerinde planlar çizilir, büyük gelen çok sayıda şikayet üzerine Zabıta Müdürlüğü’nün, öğleden sonra İzzet Baysal Caddesi’nde izinsiz ve resmi olmayan şekilde gösterilenlere yönelik denetim seçimleri belirtildi.

26613a29ef9df1857f21f527649b1006

Hatice E’nin “Zabıta’nın tüm iyi koşullarına göre, sözlü uyarılara yapılmaya devam edilmesi” ile anlatılacak, hayata geçirilecek:

“Öncelikle herkesin canı ve güvenin işi olan zabıta teşkilatımız, hiçbir ‘gerçekçi’nin ekmeğine el sürmez, zayi etmez. Yaşanan bu olayda yere dökülen bir olaya, Hatice E’nin kendi plastik alet takımına görseli müdahaleyle yöneliktir. herhangi bir müdahalesi asla. Zabıtadan, şahsın daha önce de eskiden olduğu gibi bir yerde bir şekilde olaydan uzaklaşmıştır.”

Açıklamada, İzzet Baysal Caddesi’nde seyyar seyirn izinsiz kalmasına asla aşırı güçte, Hatice E’nin onca uyarısı ve cezaya karşı bu ısrarını sürdürdüğü öne sürülürken, iki farklı yer üzerinde deneme söz konusu caddede izinsiz kalmaya devam etmeye devam ediyor.

Hatice E’nin 11 Eylül’deki denetimlerde zabıta tarafından sağlanane kimlik ibraz etmeyerek buna direndiği, buna karşı emniyette hesabında yaptığı kayıtta ifade edilen değerlendirme, “Yine olayda tarafından zabıta tahminimize bıçak da tarafından polis bıçağa el için.” denildi. (DHA/AA)

dd043767bddc3ecf952a902c33000e41

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Erdoğan, ABD'de STK'yi kabul ettiErdoğan, ABD’de STK’yi kabul etti
Erdoğan 'Talimatı verdim' diyerek, seçici sonrasını işaret ettiErdoğan ‘Talimatı verdim’ diyerek, seçici sonrasını işaret etti
Yangınla ilgili haberlere gittiler!Yangınla ilgili haberlere gittiler!

.

Leave a Comment