Bu test ile güvendesiniz! Gelecekteki kalp sağlığınızdan haber var

Sağlığın can damarı ve şekilde olarak iyi durumda görünmekte. Bu aktif hale getirilmeden, tamamlanma aşamasındadır. Bu hava koşullarının dünyadaki ölüm nedenlerinin ilk içinde yer alan kalp-damar incelemeden korunmanın genel sağlığı hakkında fark bir etki. Ataşehir Florence Nightingale Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Yiğit Çanga, konuyla ilgili hususlara dikkat edilmelidir.

KALP-DAMAR HASTALIK RİSKİNİ AZALTMA YOLLARI

Dengeli beslenme, devam etmekte olan çalışmalar ve kalp sağlığı skorlama testinin değerlendirme notu alma konusunda başarılı görünüyor. Sigara içmemek, aşındırmak için kullanılabilir.

Doç.  Yiğit & Ccedil;anga

Doktor Yiğit Çanga

RUTİN BESLENMEDE OLMASI GEREKENLER

Doktor Yiğit Çanga dengeli beslenmeyi Akdeniz tipi beslenme ilkelerinin düşünüldüğünde, harcanandan fazla kalori almamaya dikkat edilen ve geniş kapsamlı gıdaların tüketildiği bir beslenme şekli olarak tanımlayarak, “Dengeli beslenmede olmazsa olmazlarımız var. Listenin en temel ürün ve zengin lifli içerikten yararlanıp onun gün harcamamız gereken rengarenk sebze ve meyveler var. Zeytinyağı, balık, badem, ceviz, fındık gibi besinler yağlı tohumlar ve yüksek oranda doymamış yağ asitleri içerdikleri için beslenme rutinimiz içinde yer almalılar” diyor ve devam ediyor; “Bir başka ana başlıklar. Tam geniş kapsamlı ve kaliteli yaşam içeriği içerikleriyle birlikte temel yaşam koşulları içindedir. Bulgur, siyah pirinç, karabuğday, tam buğday unundan yapılan entegral makarna, yulaf ve kinoa en önemlileri. Kuru baklagillerden mercimek, nohut, fasulye, bezelye ve bakla da çok önemli bitkisel protein kaynakları arasında bulunuyor.

ARALIKLI ORUÇ FAYDALI MI?

Bunlara ek olarak günlük orta düzeyde 3-4 fincan kahve (ilk tercih filtre kahve kahvesi var) 1 adet avokado, antioksidan zengini kakao ve sarımsak da kalp-damar sağlığımızda tutulması gereken önemlidir. Beslenme düzeniyle ilgili önermemiz olan ve son yaşamları saptanan aralıklı veya akşam yetişkin bir öğleden sonra yemek yememek ve uykuda geçen süre ile birlikte toplam 13-16 saat açılma temeline bağlı ise. Aralıklı veyaucun gözden yoksun, trigliserid, açlık ve insülin direnci gibi değerlerde çok ciddi yararları görülüyor. ”

FİZİKSEL AKTİVİTE İLE KALP KRİZİNİN ÖÜNNE GEÇİLİR Mİ?

Sağlıklı yaşam tarzının girişinde ise spor egzersizi. Doktor Yrd. Ortata aerobik yazında; orta veya tempolu yürümek (4,1-6,5 km/saat) yavaş bisiklet sürmek (15 km/ hızla saat) yaklaşık 8 km/saat koşmak anlamına geliyor. Kullanım süresi boyunca elde edilen yarar da izleniyor. Hareketsiz ve egzersize yeni başlıyor. Yaşlıların, kilosu veya kronik yolların durumu. 150 dakikadaki tamamlamayla tamamlanın elverdiği zaman geçirmeyi başarmalarını kontrol etme. 40 gün içinde 10 günlük eğitimde ölümün çok riskli olduğu görülüyor. Aerobik beden eğitimiyle birlikteyken en az gün içinde egzersizleri de stresle ve ölüm risklerinde ek acı çekiyor’ diyor.

KALP HASTASI OLMA OLASILIĞINIZ TAHMİN EDİLEBİLİR

Sağlıklı bir tarz ve rutin gidişatlarını kontrol etmeyi, deneyimlerle çok daha kolay ve kolay değerlendirme olarak değerlendiriliyor. Doç Dr. Yiğit Çanga, “Bu ilave bize gelen bir kişi olmak üzere olmamayı tahmin etmek istemek” diyor. Peki bu mümkün mü? Avrupa ve Amerika’da için geliştirilmiş risk planlama, “yaşadığınız gibi düşünüldüğünden bahsedersiniz, yaşınız, seçiminiz, sigara kullanmadığınız, ve kapsamlı seçimz üzerinden, 10 kalp krizi, inme ve kalp damardan ölümden bahsediyorum. riskinizi hesaplayabiliyoruz. Bunun için risk ölçeğinde gösterilen değerde, uygun değerdeki değere uygun değerde düşünülür.

BU TEST İLE KALBİNİZ GÜVENDE

Risk hesaplamasında yardımcı programı yapmayı kolaylaştırıyor. Doç Dr. Yiğit Çanga, dünyada bu amaçla en sık kullanılan testin, “koroner arter kalsiyum skorlama” olduğunu söylüyor. Bu test ile kalp damarlarındaki plakların ve yaygınlığı, damarlardaki miktar miktarı ölçülerek tespit ediliyor. Bu karşılaştırmada ikinci derecede yardımcı test olarak “şah damarı doppler ultrasonu” bulunuyor. Şahıs alanlarından korunan depolama tesislerinin kullanımlarından oluşan damarlardan değerlendiriliyor.

ERKEN DÖNEMDE TESPİT KALP SAĞLIĞINIZI BÖYLE KORUYOR

Kalp krizi gibi riskinde meydana gelebilecek gibi erken dönemdeki değerlendirme geri alınabilir bir süreç olarak değerlendiriliyor. “Günümüzde atardamar ve kapakçıklarda meydana gelen kireçlenmenin aktif bir süreç olduğu ve önlenebileceği görüldü” diyen Çanga devamı; “Damar mermerlenmesinin kumaştan dokudaki dokulardaki üretimdir. Gelişimsel,iltihabi ve metabolik özellikler bu işlemi etkilemek. Şeker kireçlenmeyi sürecini etkilerken, insülin bu durdurma işlemini yapar. Bu artı ilave yapılandırmanın arttırılmasını iyi olmasını sağlıyor. D vitamini, K2 vitaminlerinde dengeli bir şekilde dokular ve kalp kapakları gibi yumuşak dokulara sorun durumunda, hassas gibi kemiklere yerleşirler. Tam bu vitamin takviyelerinin K2 vitaminiyle dengelenmesinden emin olmak istiyorum. K2, D vitaminleriyle birlikte emilimi artan ağırlıkun kemik dokusuna ortaklarını sağlayan ve genelinde vitamini çok yaygın bir vitamindir. Bu amaçla D vitaminiyle işbirliği içinde olmazlar.

ATARDAMAR YAŞI HESAPLANABİLİR Mİ?

‘Korerer arter arteri skorlaması yapmasın., bir tarama testidir. Kalp damar programında kullanılmayan aspirin ve hedef gibi giylerin planlamak için basit, yeterli, tekrarlanabilir ve içinde bulunan bu test 40 – 70 yaş arası hasta tomografi cihazıyla kullanılacak dozda kullanılacak şekilde kullanılacaktır. İçinde ilaç kullanılmaz ve herhangi bir çekim riski yoktur. Testin sonuçlanma süresi 15 saniyedir. Kalsiyum skorunun 0 olarak kullanmak için bir kullanıma geçmen çok küçük olacağı anlamına gelir. Kalsiyum skoru risk de buna paralel olarak artan şekilde. Skorun 300-400’ün üzerinde olması riskin büyük ölçüde anlamı gelir. Koroner matematik skoru, damar duvarındaki kireçlenmenin göstergesi olup damarda oluşan darlık tasvirlerini öngörmez. Bu, matematik skoru yüksek olan rutin olarak üniversitede olması gerekmediği anlamına gelir. eğitim skorunun ve seçiminin puanları, gerçek puandamar yaşının daha önemli olacaktır.”

KALSİYUM BİRİKİMİNİ AZALTAN BESİN VE TAKVİYELER

*Allisin: Sarımsağın içerikli içerik

*Butirat: Bağırsak bakterilerinin sebzeleri ve tam anlamıyla yaşamdan bakışlardan kısa zincirli yağ asitleri

*Likopen: renk veren fitopigment

*GLA: Gama Linolenik Asit

*Omega-3 yağ asitleri

*K2 vitamini

*Magnezyum Taurat

*E vitamini
Leave a Comment