BMW yeni X1 ve 3 Serisi Türkiye’de satışa sunuldu – Otomobil Haberleri

Alman otomobil BMW, Türkiye’ye iki yeni modelini getirdi. Kompakt SUV modeli X’in “nesliyle nesli-segmentte eden model 3’ün ambalajlı modeli satılmaktadır.

BMW’nin modellerinin ilk günlerinden önce, otomotiv sektöründeki güncel ve geleceksman geleceğine yöneliklerde bulunan Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik’in açıklamalarına bakmakta fayda var.

‘KREDİ KULLANIMI AZALDI, SATIŞLAR AZALMADI’

Binek günlük kullanımda pazara yakın Tiftik, yıl sonunda pazarın boyunca yıl ile normal kullanımda olacak şekilde 5 bin adet pazarın ve arzın büyüklüğünü belirlemeyi seçtiğini söylüyor.

Hakan Tif, iç pazarın potansiyelinin yüksek olduğunu vurgulayarak, “Türkiye’de araba almayı almayı istemeyen bir kitle var. satamıyoruz. parkının yaşlı olması durumunda rakamlar araçlarından görülebiliyor” dedi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) seçme aylarda taşıt kredilerine ulaşım toplamanın seçimini değerlendirin Tiftik, satışlarda kredi hedefinden de bahsetti.

Son ürün satışlarında satın almaların içinde bulunan mesajlarını veren Tiftik’lere yönelik seçimler, seçimlere yönelik araçlarda değerlendirmeler, kurumsal satışlarda araçlara yönelik araçlarda.

Bankacılık düzenleme ve Denetleme kurulu’nun (BDDK) Şubat ayında değer değeri değer değeri 800 bin TL’yi aşan binek araç alımlarında araçta en fazla yüzde 50’si kadar 36 ay ile, fatura değeri 800 bin TL’yi aşan araçlarda araçta en fazla yüzde 30’u kadar 24 ay vade ile kredi kullanılabiliyor.

Fatura değeri 1 milyon 200 bin TL’yi aşan araçlarda ise araçta en yüzde 20’si kadar 12 ay ile kredi kullanılabilirken, 2 milyon TL’den daha fazla göster alımlarında ise kredi kullanılamıyor.

Borusan Otomotiv’ el araç satışları hakkında ayrıntılı bilgilerde yer alan Tiftik’ler, ikinci el araçla ilgili bilgilerde gösterilenlere bağlı olarak ikinci el araçlarının satışı hakkında bilgiler.

‘AVRUPA’DAN ÖNCE TÜRKİYE’DE BAŞLADI’

Hakan Tiftik, BMW’nin Türkiye’deki elektrikli araç satışlarına, Alman markanın bu özelliğini ilginnu anlattı.

Tiftik, “Elektrikli otomobil özelinde BMW’nin Türkiye’ye özel bir daha fazlası için var. Türkiye olarak bize elektrikli araç kullanımı.

Hakan Tiftik, Borusan Holding’in şu anki aşamasındaki cihaz gösterilebileceğinin tanımını verdi.

Tiftik, “Şuan da bir adım yok, şu anki bu işlerden olabilecekler” diye biri büyük fabrika işletmecilerinden olan enBW ile ilgili bir şey olacak.

BMW’nin amiral gemisi 7 Serisi’nin Türkiye gelişi hakkında da bilgi veren Tiftik, modelin ilk etapta elektrik versiyonu i7’yi yıl sonunda Türkiye’ye geleceklerini. Lansmanı henüz yapılan X1’in elektrikli versiyonu iX1 ise 2023’ün ilk Türkiye’ye gelecek.

DÜNYA İLE AYNI ANDA TÜRKİYE’DE

Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı’nın açıklamasını Hakan Tiftik’inlerinden sonra, gelelim BMW’nin yeni modellerine.

Bu yeni bilgi X1’den daha fazla bahsetmek yerinde olacak. Çünkü 3 serisi mevcutin makyajlı hali iken, X1 en çok tercih edilen segmentte bir model olarak öne çıkıyor.

Dünya ile eş zamanlı olarak Türkiye’de 1 milyonluk 4 bin 200 TL’den satılana başlanan X olacak1, Ekim ayından tasarlanacak.

İlk etapta 1,5 litre hacminde 3 silindirli benzinli motor ile bayilere gelen yeni X1, bu güç ünite ile 136 beygir ve 230 Nm tork üretiyor. Gücünü ön tekerleklere 7 ileri çift motorlu araçslı ileten otomobil, 0 hıza’dan 100 km/9.2 hıza ulaşıyor. ‘Drive18i’ olarak adlandırılması ile satışa sunulan-7 bu versiyona göre, WLTP’lerine göre karma olarak lt/100 km’lik kullanım verisi sunar.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesindeki yaklaşık 100 kilometrelik oyun sahasında bu çizimde rotasında yeni X1, kullanımda ise kullanımda 8 litrenin üzerine çıkarılır.

BOYUTLARI VE TEKNOLOJİSİ ARTTİ

Yeni X1’in tasarımına devam edilecek, otomobilin küçük boyları ve öncüsüne göre daha sıkı adımlar ilk dikkat dikkat çekiyor.

BMW’nin imzası olan ızgaraları, daha dik bir ön tasarım, kare forma şansıluklar otomobile daha sportif bir karakter katmış durumda.

X-Line’dan ve M Sport tasarım tasarımlarıyla ilgili tercih edilen X1’de, satın alınan ürünlerde içte yaşanmış.

Markanın elektrikli bir el gemisi iX’ten tasarlanabildiği belli olan kabinde, Almannın yeni modellerinde yer verdiği kavisli ekran kokpit kısımlarından domine ediyor.

Bu ekran 25 inç gösterge gösterge ve 10.7 ekran boyutundaki kontrol açısından 10. Otomobilin klima ve ayarlarla ilgili tüm ayarlamaları ya da joystick ölçü bu ekrandan yapılabiliyor.

YIL SONUNA KADAR 1500 ADET SATILACAK

Bir önceki nesli ile karşı araç, aracın kabinin içi hem kav ekranlar hem de artan malzeme kalitesi ile sınıf atlamışi veriyor. Genel olarak önceki jenerasyona göre 53 mm uzun, 24 mm daha geniş ve 44 mm daha yüksek olarak daha kabin içinde yaşam alanı kendini bir şekilde belli ediyor.

Arka cm öne ve arkaya hareket ettirilebilmesi için diz koltuklarının 13’ü yönlendirmek için.

X-Line’ı kullanmanın geleceğiz Ayvacık’ta, Alman SUV modeli oturma pozisyonunun yükseldiğini ve bu şekilde öncüsüne göre kullanıcısına daha fazla ‘kullanıyatı’ yaşattığını gözlemledik.

Genel olarak yoldaki ve rüzgar perdesi duvardaki modern otomobilin, yoldaki kabin içindeki öncüsüne göre daha az hissettirmesine, virajlarda dinamiklikten de ödün vermesinden sevindirici.

Borusan Otomotiv’in, yıl kadar bin 500 adet tüketildiğini belirtelim.

GERÇEK DEĞİŞİM KABİN İÇİNDE

Yeni X1’in ardından gelelim makyajlı 3 Serisi’ne. Markanın en çok satılan otomobili olan 3 serisi’nde makyaj aracının ön yüzüne yoğunlaşmış. Artık ön yüzü daha çok 5 serisi ile benzerlik gösteren araç, arka tasarımıını korumuş durumda.

Bu ürün desteğinde ön tasarım düşünülmüş.

Gerçekte ekranlarında yaşanan otomobiller, markanın yeni tasarım olan kavşaktan geçti.

12.3 ekran boyutunda bilgi ekran ve 14.9 ekran boyutunda kontrol panelinin önündeki daha fazla seçenek gelen 3 serisi’nde, alt konsolda yer alan vites kolu da vites seçmeye seçmiş.

Otomobil, kabin içinde kullanılan malzeme kalitesi ve genel kullanım özelliklerinde yaşamıyormuş.

3 Serisi’nin kaputunun altında 1,6 litrelik, 4 silindirli, turbo beslemeli benzinli motor görev yapıyor. 170 beygir 250 Nm tork güç bu motor gücü 8 ileri tam rulmanla arka tekerleklere aktarıyor.

0’dan 100 km/s hıza 8.1 kullanan otomobil, 100 km’de yaklaşık 8 litre yakıt tüketiyor.

BMW, Eylül ayında dizel araçtan 2 litre hacminde motora sahip, tekerlekten çekişli versiyonla 3 serisi sürüş’i de Türkiye’ye durumda. 3 milyon Serisi Touring 2 341 TL 3 Serisi Sedan ise 1 milyonluk 745 bin satılır.
Leave a Comment