Biz vatanseveriz, siz ise oy için her bir şeyin mübah olduğunu düşünen fırsatçılar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Malatya’daki programlarını tamamlayarak, yarın Elazığ’da ziyaret ve grup toplantısı için bu gece kente geldi. Reklam panosuna asılan, asılsız ve giydirilenlerin sergilediği gösterilere çekildi.

Kılıçdaroğlu, bölümün toplantısını ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) kentte bina yerleşimi temel planlamane kalacak yer için Elazığ’a.

CHP’Lİ TANRIKULU, ELAZIĞ’DAKİ AFİŞLERİ YARGIYA TAŞIYACAK

Kılıçdaroğlu’nun gidişi varış noktalarına giden noktalara Kılıçdaroğlu’nu ve CHP’li vekilleri hedef alan bazı indirimler asıldı. Kılıçdaroğlu’nun öne sürülen “Selahattin Denmirtaş göğsüne şeref Madalyası takacağım” indirimlerin billboardlara görüldüğü gibi. halktv.com.tr’ye cidarlar, söz konusu imzasız indirimleri asanın AKP İl Başkanlığı olduğunu söyledi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin TanrıkuluKılıçdaroğlu’da kampanya gruplarına yönelik kampanyalarla ilgili, “Billboardlardaki sözler bana ait değildir. Bunun üzerine istekni isterim. Ben 2017 yılında sivil ölümlerle ilgili sözler söylenenler, kayıtlarında var, onun hayalleri meclisi sözler bana ait değildir” inşaat mühendisliğini yargıya taşıyacağını belirtti.

KILIÇDAROĞLU, ‘PROVOKASYON AFİŞİ’NIN ÖNÜNDE POZ VERDİ

CHP’li Kılıçdaroğlu, Elazığ’da görülen bir pankartın görünümüyle tanışarak paylaşıyoruz “Sizinle bizim zevkimiz bir temel fark var. Biz vatanseveriz için onun bir mübah olduğunu düşünüyorum. Vatanseverler oy için ülkesinin insanını devlete küstürmez. Neyleyim o oyları? Batsın bu olacak! Batsın bu diliniz” tepkisini gösterdi.

Kılıçdaroğlu da indirimlerden bir tanesinin göz önünde bulundurulduğu fotoğrafla Twitter hesabından bir paylaşım yaptı.

Paylaştığı mesajda iktidara sert tepki gösteren Kılıçdaroğlu, şunu söyledi:

  • Bay Kemal’in ziyaretini kışkırtmak için, onun yeri bağışlamışlar. İnanın hiç umursamamlarını Saray’ın provokasyonlarını; Ancak genel olan şey şeylerdir, bu ucuz olan şeyler yapılırken, yurttaşlarımızın kırılan kalplerinin ne kadar kimseden kurtarılmaz.

“YURTTAŞLARIMIZA HAKARETLER ETMEYE, AYRIŞTIRMAYA DEĞER Mİ EY SARAY?”

  • Ne amaç için? Biraz daha çalmak için. Yurttaşlarımıza acıyanlar mı, ayrıştırmaya değer mi ey saray mı? Gözünüz ne zaman boyutlandıracak? Üç günlük, bizim şimdilik biçare olduğu bu dünyada, bu kavga mi bitmesin?

“BİZ VATANSEVERİZ, SİZ İSE OY İÇİN HER BİR ŞEYİN MÜBAH OLDUĞUNU DÜŞÜNEN FIRSATÇILAR”

  • Sizinle bizim zevkimiz bir temel fark var. Biz vatanseveriz için onun bir mübah olduğunu düşünüyorum. Vatanseverler oy için ülkesinin insanını devlete küstürmez. Neyleyim o oyları? Batsın bu olacak! Batsın bu diliniz!

“İNADINA ET İLE TIRNAK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ. İNADINA HELALLEŞECEĞİZ”

  • Biz barışacağız. Vallahi de billahi de barışacağız! İnadına can cana, yana yanana. Biz bunu başaracağız. Bize nasip olacaksın. İnadına et ile kız olmaya devam ediyor. İnadına helalleşeceğiz. İnadına hep beraber, hep beraber.”

.

Leave a Comment