‘Bilal Oğlan için İznik Gölü yağmalanıyor’

Bursa’nın İznik ilçesinde 29 Eylül-2 Ekim ayında yapılacak olan 4. Dünya Göçebe Oyunları için İznik Gölü Göçebe Oyunları devam ediyor.

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Komutanı Hakan Kazancı’nın kullanıldığına göre; için etkinlik Çarkıca-İznik hattı boyunca 600 dönümlük bir arazi yeniden düzenlenerek 5 kişilik tribün inşa edilir, 20 bin tane oba çadırı için alan hedeflenir.

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, bugün avukatları Eral Atabek ve Erol Çiçek ile İznik Gölü’ne yönelik incelemelerde bulundu ve bir açıklama yaptı.

Sarıbal, “Bütün ülke ekonomisinde böyle yağma yapabiliyorsa, onun oğlu varsa bu böyle yağmalanabiliyor. Keyfi olsun diye dört günlüğüne; tarihi, turistik, ekolojisi olan İznik ve İznik Gölü yağmalanıyor. Reddediyoruz, ülkenin bir kez daha çok net bir şekilde ifade edeceğimizi… Bu Eşyaları hak etmiyor. Biz de farklıyız. Bilal Oğlan için İznik Gölü yağmalanıyor. Bütün Türkiye’yi göreve çağırıyoruz” dedi.

Hakan Kazancı’nın içinde kullanılan İznik Gölü Sulak Alan Yönetim Planı Koruma Bölgeleri Haritasına göre Hassas Bölgesi’nde nerede ifade eden Eralp Atabek, tesisna göre bu alanda mera yapılmasının planlanması yasak yönetim bölgesinde söyledi.

Atabek, şöyle konuştu:

“İZNİK GÖLÜ GERİ DÖNÜLMEZ ŞEKİLDE TAHRİP EDİLİYOR”

  • Videodan paylaşılacak olan görüntülerden, fotoğraf makineleriyle paylaşılacak olan kişiler tarafından doldurulması ve beğenilen iş makineleriyle yaygın olarak kullanılan, dünya çapında bilinen ve gıdalardan elde edilen yiyeceklerdir.
  • Yapılan faaliyetin bölge sorumluları, başta Gençlik ve Spor Bakanlığı olmak üzere, Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İznik Belediyesi, Doğa ve Milli Parklar 2. Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğüdür.
  • Bu kurum ve kişiler, 2872 sayılı Çevre Kanunu’na, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na ve 5403 sayılı Toprak ve Arazi Kullanımı Kanunu’na karşı yaklaşım. CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, avukat Eralp ve avukat Erol Çiçek, kanunlara ve diğer mevzuata aykırı faaliyetler. Dilkçeye alınacak. Ayrı faaliyetten dolayı, 2 Eylül 2022 tarihinde İznik Cumhuriyet Başsavcılığı’na ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.
  • İznik gölündeki veya ürünün içeriğinde bulunan üründen oluşan ürün karabuğdayın dahil olmayan örtüsünden oluşur. 2 Eylül tarihinde Orhangazi Cumhuriyet Başsavcılığı’naler hakkında hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.

“İŞİN İÇİNDE BİLAL ERDOĞAN OLUNCA AÇLIK, TARIM, YOKSULLUK, PARASIZLIK KONUŞULMAZ”

Dünya Etnospor Konfederasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik ve Spor tarafından oynanan oyunların oynanacağı öne sürüldüğünü Orhan Sarıbal ise bu tür hem Bursa hem de Türkiye’de olası bir şekilde gerçekleşebileceğini söyledi.

Sarıbal, şöyle devam etti:

  • Ama ne yazık ki içinde hükümetten birileri varsa, yani bakanlık ve bu Etnospor Federasyon Başkanı’nın oğlu Bilal Erdoğan’ın açlık, açlık, parasızlıktan konuşulmaz. Buraya adeta büyük bir para akıyor. Bir tarafta BUSKİ’nin araçlar, bir tarafta İznik Belediyesi’nin araçlar, bir tarafta bütün kamunun araçlar buraya seferber olmuş. Oysa bir toplumla karşı karşıyayız. Ukrayna ve Rusyadan gemiler gelecek diye kutlama’layan bir kutlama.
  • Bugün burada burada 600 dönüm çok önemli bir alan, önce mera vasfından çıkarılıp, sonra bu şekilde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yağmalanmakta. Bursa Valiliği’ne sonra arkadaşıyla birlikte müracaatta Cumhuriyet savcılığına daha fazlalığı’na ve Orhan Cumhuriyetliğine’na başvurmak, buranın iznine başvurmasına. bu bölge bölge, yaşam bölgesi ve bölgenin olduğu bir bölge. Burada bu tür düzenlemeler yapılması yanlıştır. Bütün toprak zemin kaldırıldı, üzerine inşaat mırları döküldü. Daha da yetmedi, sabit platformlar burada gerçek anlamıyla düşünülmesi gereken şeyler yapıldı. Yani yapılan iş, hukuka ve her türlü çevreye aykırı, bütün kanuna ve aykırı.

“BİLAL OĞLAN İÇİN İZNİK GÖLÜ YAĞMALANIYOR”

  • Ama ne yazık ki böyle bir ülkede böyle yağmalanabiliyor. Keyfi olsun diye dört günlüğüne; tarihi, turistik, ekolojisi olan İznik ve İznik Gölü yağmalanıyor. Reddediyoruz, karşı bir kez daha çok net bir şekilde ifade ediyoruz. Suç duyurusunda bulunmak için kullanılacak kullanıcı kullanıcılarına yönelik kullanımlarını yapmak istiyoruz. Bursa Valiliği’ne gönderdiğimiz yazının eklemesini yapmak istiyoruz. Bu milletler hak etmiyor. Biz de farklıyız. Bilal Oğlan için İznik Gölü yağmalanıyor. Bütün Türkiye’yi göreve çağırıyoruz. Bir yandan açlık, yoksulluk, tarımda çöküş; Öteki tarafta tarafta tuzanat, günlük yaşam için koca Bursa’nın dört sulama, su havzası gölü yağmalanıyor.

Leave a Comment