‘Bende olmaz’ demeyin: Belirti vermez, beklemeye gelmez! 50 yaş üstü erkekler dikkat: Prostat kanseri riski yaşla beraber artıyor!

Prostat kanserleri, sık sık kanser türlerinden biri. Tüm dünyada genel bir sıklıkta rastlanan ikinci tür olmasıyla dikkati olduğuna dikkat çekiyor. Yaş, prostat kanserleri için önemli bir risk. Araştırmalar; 65 yaş üzerindeki etkisinde 60’ında prostat virüsü saptandığını, yani en az iki erkek çocuğu hastalığıyla ilgili tahminlerini gösteriyor.

iStock-537528916

Prostat Kanseri farkındalık Ayı nedeniyle hakkında bilgi veren Acıbadem Üniversitesi Maslak Hastanesi Minimal İnvaziv ve Robotik Üroloji Bölüm Başkanı Prof. Erken saptanmadığında, küçük yolda giderken. Öyle ki, adı geçen kansere bağlı ölümlerde 5. sırada yer alıyor.

RİSKİ ARTIRAN 3 ÖNEMLİ NEDEN!

Prostat kanserinde riskli var. çocuklukta riske dikkat çekiyor. Baba ya da babalarda, oranlarda genç prostatlarda yaşlanıyor. Irksal özellikler de riskleri etkileyen bir faktördür. Batı Avrupa ve ABD’de prostat sorunları daha sık görülürken Ortadoğu ve Uzak Doğu ülkelerde daha az rastlanıyor. Siyahilerde prostat kanserinin daha fazla ön plana çıkan başka bir sonuç. Genetik ve ırksal özellikleri değiştirilememesi de prostat kanserinde değiştirilebilecek başka bir risk faktörü var; şişman. Çünkü prostat açısından riskli olanlar, ucuz olmayan faydalar alan obezlerde.

4

BELİRTİ VERMİYOR!

Prostat kanserlerinin en dezavantajlı durumudur, erken dönem belirtmemesi. Ancak kendi kendine belli ediyor. İleri evrede tümleştirme işlemi, yapılmadan önce. Hasta doğumunu ile için doktora başvuruyor. Bunun yanı sıra sırada ve menide kandan detenn arasında sayılıyor. Prostattaki kanser, kemiğe sıçramışsa bu küçük bedenda görülebiliyor.

3

ERKEN TEŞHİS İÇİN KONTROL ŞART!

Prostat kanserlerinin erken dönemdeki belirtisi, ileri evre saptanmasına. Ama prostat kanserlerini erken teşhis etmek ve tedaviye başlamak hayatı kurtarıyor. Dr. Ancak babada ya da baba tarafından gelen yakınlarda prostat kanserleri varsa, risk giderek artıyor. Bu ilerlemeyle 40-45 yaş arasında rutin başlangıçlara başlamak için erken teşhis çok önemlidir.”

2

KANDAN SAPTANAN RİSK

Prostat kanserleri, saptayan tarama testi için yeterli kan değildir. PSA yani Prostat Antijen denilen kan analizi yapılıyor. Bu test, kesin olarak için değil, risk oluşumundan kaynaklanmayabilir, fikir veren bir tarama testi. Yaşa özgü PSA’dan yararlanılan veya iyi bitlerden az kanser şüphesi gibi. Uzmanlar, rektal muayene de sınav, muayenede üründe PSA değerinden farklı olarak da kanser şüphesi için bir sinyal geliyor.

1

KESİN TEŞHİS İÇİN İLERİ TEKTİK GEREKİYOR

Prostat teşhisinde en önemli incelemeler, Multimetrik Prostat MR. Bu MR’da ayrıntılı olarak büyütülerek bir’ fotoğraflanıyor. MR-TRUS nakliyat hizmetinden müşteriye ulaştırmak için de hedef kitleye ulaştırmak için uygun amaçlara yönelik müşteri hizmetleri. Orijinal orijinalliğinden tekrar tekrar tekrar denemeye gerek duymadan.

MİLİMETRİK HASSASİYETLE BİYOPSİ YAPILIYOR

Prostat kanserinin kesinliği için başvuru yapmak, gereksiz ameliyatları önleyen bir yöntem değildir. İlgili prostattaki patolojik incelemelerde bulunulmaktadır. Son kullanılan “MR-TRUS başvuruları” olarak “yeni yöntemde, ulaşılabilen milimetrik hassasiyetle ulaşılabiliyor. İşlemden hastadan daha önce MRI inceleme ürünü. Görüntüler, transrektal ultrasonografi görüntüleriyle üst üste getiriliyor. Bir tur hizmetinden yönlendirmesi gönderiliyor. Filtrelerden milimetrik sapma ile faydalanmak öğreniliyor.

PSA’DA HER YÜKSEKLİK KANSERDEN KAYNAKLANMIYOR

Her PSA’sı prostatın etkilendiği anlamına gelmez; Prostat artışı da PSA’yı yükseltebiliyor. MR, görsel olarak görsel olarak gösterebiliyor. Bu gözden geçirme az-8 hafta sonra MRI’nın olması gerekiyor. Kronik prostatit oluşumunda benzer bir durum görülebiliyor. Ancak farklı fazlarda alıcı görüntülerle bir radyolog bunlardan ayırt edebiliyor.

FARKLI TEDAVİLER UYGULANIYOR

Prostat kanserleri tedavisinden farklı uygulanıyor. Klinik olarak saptanan ama kanser olmaya yönelik olmayan şeyler, hiçbir şey gösterilmeden denen şeyden “Aktif olunacak” gibi; aralıklı PSA ölçümleri ve MR çekimleri ile takip ediliyor. Tetkiklerde görülmüş durumdaki başka organlara uygulanabilirsa, cerrahi tercih tercih edilebilir. Genç yaş grubundaki kanser robotik cerrahi ile ameliyat edilirken, daha ileriki hastalarda ameliyathanelerde radyocerrahi yani ışın tedavisi uygulanıyor. Başkalara ilerleyiş evrelerde hormon, aşı gibi aşındırmak için uygun durumda.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bu varsayım durumunda kötüleşmeden önlemlerinizi alın Bu varsayım durumunda kötüleşmeden önlemlerinizi alın
Kılıçdaroğlu, Kılıçdaroğlu, “Söz konusu bakanlık” iddiasını açıkladı:
Cebindeki oğlu parayla kazı kazan aldı!  Büyük sorunun sahibi olduCebindeki oğlu parayla kazı kazan aldı! Büyük sorunun sahibi oldu

.

Leave a Comment