Bayraktar KIZILELMA Yunan medyasını salladı

yeniakit.com.tr

Selçuk Bayraktar’ın öncülüğünde Bay Muharip tarafından 2023 yılında ilk uçuşunu yapmak için kullanılmayacak uçak sistemindeki gündemdeki gündemdir.

KIZILELMA’nın Türklerin iddia ettiği kadar üstün bir sistem geleceği öne çıkacak Askeri Analist Paliouras söyleyeceğini söyledi:

“Ama potansiyeli var. İleride süpersonik (ses üstü hız) gelecek hale bir drone. Türkler’de mevcut uçaklarının geneli hemen bu olacak. Tabi bu olacak bir şey. yük 1 ton. Bu araçta fazla. Kızılelma versiyonunda maksimum 900 km hıza sahip olacak ama Türkler süpersonik olacak versiyonu da hazırlıyor. 1000 km görev menziline ve aynı savaş uçaklarındaki gibi bir radar da sahip.”

KIZILELMA’nın TEKNOFEST Fuarı’nda sergilendiğini hatırlatan Paliouras, şöyle devam etti:

“Prototip ilk 2023 yılında olacak. Bundan sonra 2-3 yıl olacak bir çok kısa sürecek. bir savaş uçağını tahmin etmek için 10 olay var. Türkler esasen bunu kullanarak hava kuvvetlerini yapacak.”

Türk Hava Kuvvetleri’nin envanterinde bulunan uçaklarının yaşlandığını ve eskilerini doldurmaya iddia eden Paliouras, “Yavaş yaşlanmıyor. Türk Hava Kuvvetleri’ni doldurmuyor. şeklinde hezeyan dolu ifadeler kullanılır.

Türklerin son derece hırslı bir darı olduğunu söylüyor Paliouras, “Şimdilik dronelar havanin şartlarının bir parçası” dedi.

.

Leave a Comment