BAYKAR’dan BAYRAKTAR TB4 Mü Geliyor?

BAYKAR’ın, BAYRAKTAR TB2 ve BAYRAKTAR TB3’ün ardından BAYRAKTAR TB4 SİHA (Silahlı İnsansız Hava Aracı) için iddia ediliyor.

BAYRAKTAR TB2 SİHA, 2014 yılından beri aktif olarak görev yapıyor. Şu ana kadar 300 adetten fazla teçhizat BAYRAK TB2, Türk güvenlik tarafından çok aktif bir şekilde sergilenen ve 20’den fazla tercih edilen sergilendi.

BAYRAK TB2 Silahlı Hava Aracı’nın ardından BAYKAR, TCG ANADOLU gibi deniz platformlarında BAYRAKTAR TB3’ü geliştirme araştırmalarını geliştirme. Kanatları katlanabilen ve daha güçlü bir motora sahip BAYRAKTAR TB3’ün, gelecek yıl ilk uçuşunu gerçekleştirmesi bekleniyor.

Bu yaşanırken Ukraynalı Savunma Ekspresi, yeni bir BAYRAKTAR SİHA modelinin isminin adı zikretti. Habere göre bu SİHA, “Bayraktar TB4”. SİHA fabrikanın tasarım fotoğraflarına göre Ukraynalı yayında yayınlanmaya yönelik, BAYKAR tarafından tasarlan’ya anlatılıyor BAYRAKTAR TB4 yeni bir SİHA’nın geliştirildiğini iddia ediyor.

Ukrayna Bayraktar TB-2
Ukrayna Bayraktar TB2

Görüntüsü hakkında ve Bayraktar TB4 olduğu iddia edilen İHA’nın, genelyla BAYRATAR TB2 ve 3’e benze gövdesinin çok daha basit olduğu görülüyor. Bu basıklık, ‘radar kesit alanından yararlanabiliyor (RKA). Zaten halihazırda bulunan bir RKA’ya sahip olan bayraktar TB2, hasım hava savunma unsurları tarafından zor bir şekilde tespit ediliyor.

Bayraktar TB4 yeni ve daha az RKA’lı bir platform durumunda, hava savunma unsurlarının işlerinin daha da zorlaşacağı konusunda duruluyor. Geliştirilmesi durumunda BAYRAKTAR TB4’ün iç silah silahları satın alınabilir durumda şu an için içindir.

ÖNERİLEN İÇERİK: Selçuk Bayraktar Yunanistan’ın İHA Tedarikini Değerlendirdi


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

&nbsp TUALCOM

Leave a Comment