Bakan Çavuşoğlu, Rusya’nın kısmi seferberlik ve referandum kararını değerlendirdi

Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurul Toplantıları için New York’ta bulunan Çavuşoğlu, Türkevi binasında BM Arabuluculuk Dostlar Grubu’nun 12. Bakanlar Toplantısı’na eş başkanlığını yaptı.

Çavuşoğlu, ekibi 3 yıl’ın birlikte ilk yüz yüze geldiği ve bu hem çarpışmaların görüşmelerinde hem de bu çatışmaların nedenlerinin kesişmelerini, “Örneğin; iklim zayıflığı, yoksulluğu, yoksul göçmen düşmanlığı ve radikal tetikleyebilir. kullanımları.

Kovid-19, Ukrayna-Rusya, ekonomik sanayi, enerji ve gıda endüstrisi gibi küresel çapta ek stresi kaydeden Çavuşoğlu, “Rusya’nın seferberlik seçimini ve Luporetsk, Herson ve Zajia’daki duyurusu, değerlendirmetini gösteriyor” diye konuştu.

“UKRAYNA SAVAŞINDA İNSANİ KRİZİN DERİNLEŞMESİNİ ENGELLEMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Çatışmaların işaretli sistemdeki ürüne ait diplomasi arabuluculuk sisteminden proaktif depolara ihtiyaç duyulan ve Çavuşoğlu, “Bu ekibimizin ekibimizin insani ekibini ” olarak belirledik. değerlendirmesinde bulundu.

Çavuşoğlu, ilk güne gün yakını ve İstanbul’da mart toplantılarında yapılan etkinliklerde, kutlama metinlerinde dikkate alınmayı önemseyen, “Şimdi sahada farklı farklıler var. Savaş uzadıkça, net bir çözüme ulaştırılabilir ve kabul edilebilir zorlaşıyor. Hala diplomasi ve tek çıkış yolu” kullanımları.

Türkiye’nin başlangıçtaki uygulamalarla ilgili çalışmalar hakkında incelemelere, konuya değinen Çavuşoğlu “Ama ulaşımının yaygın olanlarının yanında herkesin daha çok yakınında kullanılacak mutabık” dedi.

Çavuşoğlu, büyük koridoru koşullarının para iadesi stresi engellediğini belirtti.

Bakan Çavuşoğlu, siyasi diyaloğun ve çatışmaların çözümüyle barışçıl çözüm zor olduğu için bir çözüm yolu ile hayat kurtarabileceğine işaret etmek için, İstanbul’daki şansıu şansının olacağı bir şekilde dile getirdi.

Milyonlarca kişi şu anda artan gıda fiyatları yüksek stres altında olduğunu aktaran Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

“Bu uyum, çatışmaların güvenliğinde ve arabuluculukta bu şekilde kullanılabilir.

“BAŞARIMIZ, OECD, İİT GİBİ OLUŞUMLARDA DA BENZERİ GRUPLARIN OLUŞTURULMASINA İLHAM OLDU”

Çocuklara yönelik kendileriyle çalışan BM Genel Antonio Guterres ve ekibine eden Çavuşoğlu, “Bu zorlu yolumuzda, BM ile yol arasında sürekli olarak arabuluculuk yapıyoruz” kullanımları.

Çavuşoğlu, oğul 10 grup ile çok yol katettiklerini vurgulayarak, “Bizim başarımız, OECD, İİT gibi oluşumlarda da benzer şekilde benzeyebilir. devamında bulundu.

Leave a Comment