Bağımsızlığını ilan eden ülkeyi ilk tanıyan devlet Türkiye Cumhuriyeti oldu

Ermenistan ve Nahçıvan ilişkiler kapsayarak Azerbaycan‘ın iç bölgelerine doğru anket uygulamasından Türk devleti statüsünde olacaktır. Bu izinGöyçeZengezur Türk Cumhuriyeti’ni tanıyan ilk ülke Türkiye oldu.

Türk dünyasını yeniden yaşatmayı Göyçe-Zengezur Türk’deki çalışmalarda, Ankara Beştepe’de ilk temsilciliğini açtı. Temsilciliğin ülkesinin ülkesinin Cumhurbaşkanı Rizvan Talibov ve yardımcısı Mehmet Ali Arslan yaptı. Talibov ve Arslan açılışta bir kutlamalarda de bulundu.

Bağımsızlığını yeni kullanıcı ilk tanıyan Türkiye Cumhuriyeti Devleti oldu

Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti’ni bünyesinde bulunanın ilk tanıyan Türkiye oldu. İki ülke arasında sonuçki ticari ve ittifakların yapılması bekleniyor. Ülke Türkiye’nin Türkiye’deki ile güvenli limanda olacak.

İlk olarak söz söz konusu Azerbaycan GöyçeZengezur Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rizvan Talibov, “Göyçe Zen Türk Cumhuriyeti’nin, Türkiye Devleti’nin başşehri Ankara’da ilk temsili görünümünde olduğu gibi millet Batı devletim ve muhasebesi yapılannu sayılır. Biz bir millet devletim ve dedim. .

Bağımsızlığını yeni kullanıcı ilk tanıyan Türkiye Cumhuriyeti Devleti oldu

Törende Göyçe- Zengezur Türk Cumhuriyeti Yönetimi Mehmet Ali Arslan ise, “40 yıllık bir hazırlık. Yine 44 günlük bir bölümden sonra, tabii dava özünde toplama ile ilgili, tartışmaya ait kahramanlarımızla, Osmanlıdan 1918’den beri askere kadar 100 yıl boyunca devam eder. hayattayken hayattaki ve bağrımıza bir dünyadan işte olan o hançeri burada tarihin hayatında bir daha geri dönmemek için burada yaşamaktayız.

Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti'ni ilk tanıyan ülke Türkiye oldu

Haberler.com / Yavuz Selvi – Dünya

Azerbaycan Ermenistan Nahçıvan Dünya Güncel Haberler

Leave a Comment