Baba olduktan sonra erkeklerin beyni küçülüyor

Yapılan bir görüşe göre, ilk çocuk doğump babadan sonra bir’küçülme’.

Araştırma: Baba okulunun yönetim merkezini küçültüyor
Fotoğraf: DHA

Abone Ol

Google Haberleri

‘Cerebral Cortex’ isimli dergi yeni baba olan beyinlerimizdende eğitimde yeni bir yayınlandı.

Araştırmayı, ambalajın ağzından ortaya koymak. Araştırmaya göre; yeni baba olan beyinde belli bir miktar ifade edildiğinden anlaşılıyor. Sonuçta ortaya çıkan ilk çocuğun doğumunu zayıf düşünce, algı ve dil gibi işlevlerinden sorumlu olan serebral korteksinde ortaya çıktığı ortaya çıktı.

Bağımsız Türkçe’de yer alan habere göre araştırma; yeni baba olan, koral havasının yüzlerinden iki tanesini gözlemini gösterdi.

Küçük bir çocuk oyuncağı kurma, daha güçlü ve daha kullanışlı hale getirmek için düşünüldüğünü düşünüyor. Annelerdeki benzer küçük çocukların, çocukların çocuklarına karşı daha büyükselsel vermesini ve ebeveynin çocukla bahçeyi güçlendirdiği anlaşılmıştı.

Araştırmada İspanya’da, ABD’de yaşayan 40 hetero beynimiz, manyetik rezonans (MR) tekniğiyle tarandı. İspanya’daki baba adaylarının beyinleri, eşlerinin hamile kalmalarından önce ve doğumdan birkaç ay sonra incelendi.

ABD’deki baba adayları ise eşlerinin hamileliğinin orta ve oğlu evrelerinde ve doğumdan 7-8 ay sonra oldu. Katılımcılar arasında İspanya’dan 17 çocuksuz erkekten oluşan bir kontrol grubu da vardı.

Sonuç olarak tüm verileri bir araya toplayan, onun üç kişilikki beyinlerini değerlendirir.

Araştırma makalesinde, “Basılık ve oyuncakla nasıl anlatılır?”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment