Atletizm Dürüstlük Birimi’nden Türkiye’ye büyük şok. Manipülasyon nedeniyle 7 ülke takip listesinde

MİRZA ŞEKER/ YENİÇAĞ SPOR

Dünya Atletizm konseyi, yıllık dünya çapında bazı yarışmaların satışlarında çalınan iddiasıyla AIU’ incelediği dosyalarla ilgili açıklamayı açıkladı.

Kararda, Türkiye’nin de içinde olduğu 7 ülke, Ermenistan, Gürcistan, Kırgızistan, Moldova, ve Özbekistan kararı kararlaştırıldı.

Türkiye Atletizm Federasyonu bu takip gönderisi mesajı verdi. Konuya ilişkin olarak TAF Başkanı Fatih Çintimar açıklama yaptı.

İşte Fatih Çintimar’ın açıklamaları;
”Değerli atletizm evi,

Geçen yaz Eugene’de yapılan toplantıda görüşülen dosyayla, resmi web üzerinde bugün (23 Eylül 2022) yayınlanan kararda, Türkiye’nin de olduğu ülke “takip edilen” planlananna karar verildi. Buna göre;

– Türkiye’de uluslararası yarışmalar ve Balkan yarışması yarışmaları,

– Dünya Atletizm Birliği İstanbul tabiine N-Kolay Maratonu gibi yarışmalar,

– World Athletics’in gözetiminde, teknik delege yetkisini saklı tutması kaydıyla, Dünya’nın yüksek katsayıyla veren Türkiye Atletizm maçında dünya üzerindeki ve kota puanındaki puanını korumaktadır.

Bunun dışında kalan yerel yarışmalardaki sonuçlar, geçici olarak değerlendirme olacaktır.

23 Eylül tarihleri ​​​​arasında tamamlama, uluslararası teknik eğitimn eğitimini tamamlamadan sonra tüm yarışmaların onaylanması.

Türkiye Atletizm Federasyonu olarak, bugünden itibaren Dünya Atletizm ile yakınlaşarak sürdürürken, bir yandan yarışma iç altyapımızı yenileyecek ve eğitimimizi yoğunlaştıracağız. Tüm çabamızın en kısa sürede bu süreci sona erdirmek için sona erdirmek.

Kısa süre sürecek olan süreçte, yurt içinde yarışmalarını çok dikkatli planlarken, yurt içinde de uluslararası statüdeki yarışmalarımızı artırarak mağduriyet yaşamamalarını önleyemeyeceğiz.

Saygılarımla,”

.

Leave a Comment