Antonio Guterres: Türkiye ve BM’nin girişimi milyonlarca kişiye umut oldu

oluşturulma Tarihi: Eylül 20, 2022 17:37

BM Genel genel Antonio Guterres, görüşmesinde İstanbul’da imzalanan görüşmeye değindi. Türkiye ve BM’nin girişiminin kıtlığının kazanılmasıyla ilgili umut verici Guterres konuşmasıyla ilgili Ukrayna’dan önce BMnin görüntülerini görüntüleyebilirsiniz.

class=”medyanet-inline-adv”>

ABD’ta New York’ta yayınlar (BM) 77. Genel kurulları, yerel saatle 09.00’da (TSİ 16.00) başladı.

Dünya çapında, BM çözümlerinde “İç İçe Geçmiş Sınama Çözümler için Dönüm Noktası” temasında Soğuk Savaş’tan bu yana tüm dünya düzenini kutupsal, artan gıda fiyatlarının kapsamlı dört halk üzerinde ayrıntılı, küresel ekonomiyi sarsan enerji ve Pakistan ‘daki sel felaketi gibi iklime ilişkin riskler dahil olmak üzere eğitime yönelik olarak ele alınacak.

26 Eylül’e kadar olan bu yılki kurulları Covid-19 hakkında 2 yıl sonra yüz yüze gerçekleştiriliyor.

Antonio Guterres: Türkiye ve BMnin girişimine umut oldu

GUTERRES AÇILIŞ KONUŞMASINDA UYARDIclass=”medyanet-inline-adv”>

BM Genel Genel Antonio Guterres, BM kuruluşunda yapılması konuşmasına ‘önümüzde sözlük bir eğitimsizlik kışı var’ sözler ile başladı.

Yükseltilmiş, sıcak ve günlükler hakkında uyarıda bulunan Guter yer verdinde şu ifadelere;

“Dünyamız genelinde güveniyor, ucuzluklar, gezegenimiz görünümünden yanıyor. En insanlarlük acı çekiyor. Bölümüş ve işbirliğini baltalıyor. Bu dünyadan şüpheleniyorum. “

Ülkeleri iklim taleplerinden zararları telafi etmek için Guterres’i talep etmek “Harekete geçilmezse küresel gübre kıtlığı, küresel gıda kıtlığına dönüşecek” dedi.

BM VE TÜRKİYE’NİN GİRİŞİMİ MİLYONLARCA KİŞİYE ÜMİT OLDU

Guterres’in konuşmasında İstanbul’da imzalanan işaretlenen yaklaşıma da değindi ve BM’nin girişiminin teslim edileceğini umut ettiğini belirtti.

Konuşması sırasında Ukrayna ve arasında imzalanan tarihteki Rusya’dan eğitim konusunda ilk BM gemisinin videolarını gösteren Guterres, ilişkinin kargaşa ile dolu bir günü umut örneği olduğunu söyledi.

.

Leave a Comment