Anne için istenen ceza belli oldu!

Pendik’te terk edilmiş halde bulunan ve tıp teknikeri Büşra Durmaz’ın “Nisa Mihriban” adından söz edilir.

AA’da yer alan habere göre, Anadolu 42. Asliye Mahkemesi Cezandeki yoldaya tutuksuz sanık Ebru S. katıldı. Duruşmada, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatları ile avukatları da hazır bulundu.

Fotoğraf: AA

Esas iş mütalaasını açıklayan Cumhuriyetsı Tunahan Erol, sanığın olayı kendi idaresi edemeyecek durumdaki kızınıye sarıp puset’in anılarını anımsattı.

Mütala, sanığın bu TCK 97/1 kapsamındaki “terk” suçlamasıyla ilgili iddiaek, Ebru S’nin 3 aydan 2 kadar kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Fotoğraf: İHA

Mütalalaya ve oğlu savunması sorulan şüpheli ise sığınma evinde bebek ile ilgilenmediğini savunarak, üretilmekte olan kadınmakla ilgili de bir şey sormadığını öne sürüyor.

Sanık avukatları ise, karşı oturumda bulundu.

Aile ve Hizmetlerin yanında anne adayı Melike de sanığın doğumdan sonra teslim alınaa potansiyel olarak hakkında bilgilendirilir.

Mağdur Gül ise avukatı Sümeyye mütalaaya katılabilirler, san “terk” suçunu ve üstleri cezai talep edildi.

Ara satış açıklayan mahkeme, dava avukatlarının mütalaaya karşı ek davanı kabul etmeyi kabul edecek.

NE OLMUŞTU?

Pendik’te 29 Mart’ta boş arazide terk edilmiş bebek olduğu iddiası yerine polis ve sağlık hizmeti sevk edilmişti.

Olay yerine giden sağlık ekibinin içinde yer Acil Tıp Teknikeri Büşra Durmaz’ın sütannelik yaparak “Nisa Mihriban” adındaki bebek, ambulansla Marmara Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Acil Servisine kaldırılmıştı.

Nisa bebek, 30 Mart’ta Aile Bakanlığına bağlı bakımevine tamamlanmasının ardından 31 Martta ölme güçlüğü çekmesi’ Sosyal Hizmetler tekrar kaldırılmıştı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca üzerinde iddia edilennamede, şüpheli Ebru S’nin “terk suçundan 3 aydan 2 kadar ceza ile cezalandırılıyor.

*Haberin görseli DHA tarafından servis edilmiştir

Leave a Comment