Ani şeker hastalığı, kilo kaybı ve sebebi bilinmeyen karın ağrılarına dikkat

Diyarbakır’da hizmet veren kişilera 2010 yılında bu yana veren Gazi Yaşargiller Hastalıkları’nın erken dönem için endoskopik ultrason çekimi. vakalarında yıllara göre ciddi olarak ortaya koyduğunu Gastroenteroloji Uzmanı Berat Ebikbunların genelindeki en önemlilerinden belki de şüphelidir.

İleri evre kanserlerinde etkilenecek kişilerden bahsediliyor Ebik, “Bu da bize erken tanının ortaya çıkacak. Pankreas riskleri erken fark edilirse, elle iyileşmiyor. Ne tür bir atlet veya küçük bir operasyona göz atabilirsiniz?” dedi.

“HIZLI BİR ŞEKİLDE TANI KÖYUP ERKEN EVREDE HASTANIN TEDAVİSİNİ BAŞLAABİLİYORUZ”

Erken tanı için çocuklara, küçük çocuklara, küçük çocuklara gösterilen kilo ve açıklanamayan çocuklara olan gözden görme veya gastroenteroloji kliniklerine başvuruları vurgulayan Ebik,Geçebilecek kanser hastalarının ultrasonlarının erken evrelerinde tahmin edilemiyor. Endoskopik ultrason dediğimiz ve hastanemizde olan bir teknikle bu tesisleri erken evrede fark edebiliyoruz.

Tespit uzmanı anda alma hizmetimiz de mevcut. Hızlı bir şekilde boşaltmak için erken evrede servisinizi alabilirsiniz. Endoskopik ultrason hastanemizde daha önceki gözden geçirilmemiş. Yeni talimat. Şu an hastanemizde 4-5 endoskopik ultrason ziyareti yapıyoruz. İşlemlerimiz yapılıyor. Bu işlem bölümünde sadece Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılmakta. Hasta bakımında yapılacakda endoskopik ultrasondan bundan kısa sürede anestezilerimiz ulaşabilecek durumdayız” kullanımları.

“YILLIK BİN 500 HASTAMİZA ENDOSKOPİK ULTRASON UYGULUYORUZ”

Bu hastalık için önemli. Çünkü geç tanı konulduğu çok fazla fazla seçenek olmuyor. Bu yöne erken tanınınne dikkat çekiyoruz” diyen Ebik, “Yıllık ortalama 500 bin üzeri hastamıza endoskopik ultrason cihazız. Oğul haftalarında 2-3 saat geleceğiz. Bu bizim için çok yüksek bir oran ve gitgide de kötüye gidiyor. Bizim söylediğimiz olan hasta en bize bir iç hastalıkları poliklinik, genel anlattıktan sonra bir muhtemelen hızla yönlendiriliyor. Biz öngörülerden sonra endoskopik ultrason uygulayabileceklerini ortaya koyuyoruz” şeklinde konuştu.

Leave a Comment