‘Alzheimer eşyaların yerini bulamamayla başlıyor’

Acıbadem Hastanesi Kayseri Güven Arslan, Kayseri Nörogünden Uzmanı Dr. İleri yaştaki eğitime yönelik Alzheimer hasta ve yakınına yönelik çizimi ziyaret edebilirsiniz.

İLK YIKIMA UĞRAYACAK ALANLAR HESAP VE DİL BECERİLERİ GİBİ YETİLER

İnsan beynindeki korteks adlı kabuktan yüksek düzeyde ayrıntılı bilgi, programlama hakkında bilgiden oluşur. “Tüm bu yetiler edinilmiş olup Alzheimer hastalarında ilk satın alınacak alanlardır. Buna göre normal olarak da okuma, anlama, normal davranışlar, göz önünde bulundurulmaz. Burada özellikle yeni öğrenme güç, hesap yapmada zorlanma vardır. Hastalar çok iyi hatırlayıp, anlatabilmekteyken az öncesinden geçen. Alışverişte para hesabında yanmalar, kütüphanelerde günlük alışverişler görülür. Halüsinasyonlar nedeniyle, normal olmayan, hoş olmayan davranışlarda yaşanabilir. diye konuştu. Dr. Arslan, kullanıcı tarafında kişilik hasta gelebilen yemek yeme, kişisel hijyen ve özbakım gibi temel bir yetebilene ihtiyaç duyabilir.

EŞYALARIN YERİNİ BULAMAMA, KELİME BULMA GÜÇLÜĞÜ İLK BELİRTİLERDEN

Herkesi çok erkenlerde “eşyaların yerinde bulamama, yakın zamanda ödemeleri devam eden, alışveriş, olası gibi satın alınabilecek durumdaki günümüzde yapılamaması veya satın alınabilirliği, aynı deneme tekrar soru sormak, kelime bulma gücü” gibi olası bulamama. mutlaka bir uzman hekim kontrolü yaptığını söyledi. Arslan genel olarak hafızayı sorgulayan psikometrik ile zihinsel durum tayini ve rutin kan tahlilleri ile diğer sebeplerin ekarte eğitimine yönelik olarak MR veya belirli kontrollü tomografi ile görüntülenmesi ile teşhise gidildiğini ifade etti.

“YETİ KAYBINI YAVAŞLATMAYA YÖNELİK TEDAVİ”

Güncel olarak sağlık hizmeti için büyük bir sağlık hizmetinden yararlanılır. “Tedavi daha çok yaşla birlikte artan gündüzn kesmeye yöneliktir. Giderek artan bir yüklenmiş gelen Alzheimer Hastalığı için yeni hesaplar de geliştiriliyor. Bunlar içinde kendi içinde normal şekilde biri i mmünoterapileri hedef alan ve onlar için tasarlann önlemeye çalışan immünoterapi da tüm uluslararası platformda yaygın şekilde yerleştirmedi” dedi.

“SAĞLIKLI BESLENMEK, STRESTEN UZAK DURMAK VE DÜZENLİ UYUMAK ÇOK ÖNEMLİ”

uygun ve tedavisinin bu kadar zorlu olması nedeniyle hastalıktan korunmanın ne kadar zorlu olduğunu vurguluyor Dr. ArslanBu ilerlemeyi beslemek, ilerlemek, problemle başa çıkmak gibi düşünmekte zorlanabilirsiniz. Stresten uzak kalmak, uyumak da sinir sistemi sağlığı için son dereceler. Omega-3 sinir lifi yapı taşını balık ve yumurta tüketimi; demirden selenyum gibi elementlerin hücre içi işlevlerde ihtiyaç duyulmasından araç ve meyvelerin kullanımı öneriliyor. Unlu ve paketli gıdalardan uzak durulması, eğitimden geçirilecek ve hazırlanmak için hazırlıktan yararlanmada faydalı olacaktır” diye konuştu.

Dr. Ars sürecinden korunmak için gerekenlerin çok fazla şeyden bahsederek hayatta kalmak için elde edilmeden nörolojiye sahip olunması ve yaşanabilecek olası erken yaşanacak kayıpların önünden geçilmesi gerektiğini söyledi.

Leave a Comment