Altun’un evinin fotoğraflanması davasında Canan Kaftancıoğlu için mütalaa istendi

Anadolu 13. Davalıya Ceza Mahkemesi’ndeki Kaya tutuksuz sanık Canftancıoğlu hazır toplantıya katılmazken, avukatları. Duruşmaya müşteki Fahrettin Altun’un avukatı Cafer Tanrıkulu da katıldı.

Duruşmada bakımı olarak dinlenen CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özdaş, bu konuyla ilgili yargılandığıda beraat sınav, “Ben ilçe belediyesi, Canan Hanım ise İl davadır. Siyasi partide yerelden genele kadar süredirdir. Bu tür yemek da istişare. var” şeklinde konuştu.

KAFTANCIOĞLU’NUN AVUKATINDAN BERAAT TALEBİ

Cananfcıoğlu’nun avukatı tüm delillerin toplanmış, somut olayda kabul edilebilirliğinin boyutlarının değerlendirilemediği, daha fazla ilgili tüketicinin istekli olması gereken ve müvekkili hakkında kesin karar alınmayacak.

Mahkeme, mülaasını hazırlaması için umut vericisine umut edilecek.

İDDIANAMEDEN

Anadolu Başsavcılığı’nca iddialınamede CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağ’ın 21 Nisan 2020 tarihinde aynı partiye mensup ikiyle birlikte Üsküdar, Kuzguncuk Mahallesi’ne başlangıç ​​ve Türkiye Cumhuriyeti İletişim yöneticisi Fahrettin Altun iledaş tarafından kullanılan bahçeli evi görünümünde olduğu kişiden iledaş tarafından kullanılan Cumhuriyet evi cep telefonuyla fotoğraf anlatılıyor. İddianamede Özçağdaş’ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na gönderileceği belirtiliyor. İddianamede Canan Kaftancıoğlu hakkında “Suç işleme tahrik’ ve ‘Suçu ve suçluyu toplam övme’ suçlarındanda 9 aydan 10 yıl 6 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması isteniyor.

Leave a Comment