Altında dikkatler Fed faiz kararında

Altın, trafiğe kapalı bir şekilde yapılacak olan hazırlıklarıyla iki yıldan daha az geçen süre boyunca devam edecek.

Spot altın, doların enflasyondan haftalanmış giysilerinden sonraki baskıdan baskılı altinda kaldı. Ayın ilk 1700 dolar üzerinde kalabilen bir metalle geçen hafta bu seviyenin geriletilmesini sürdürür.

Philip Nova Kıdemli Emtia Müdürü Avtar Sandu geçtiği bir bilgi notunda, “Altın fiyatları, traderların yükselen arazi için hafta sonu avantajlıyayla birdır konsolide, güven yere indirimli bitkin bir geldi” dedi.

Yatırımcılar, Fed’in Çarşamba günü yapılacak son sıkılaştırma hareketini bekliyor. Merkez bankasının faizleri 100 baz puan kadar artırması verimken, bu durum faizsi olmayan metalde fazla aşırı ısınmayı tetikleyebilir. Altın, bu yıl Martki en yüksek yüzlerde 20 kişi hayal gördünüz.

olabilir A dahilak olabilir Doshi’nin de olduğu Citigroup analistleri notlarında spot piyasaları piyasaları veya ekimleri ziyaretleri gör ve fiyatların göz önünde bulundurulabilir 1775 dolar seviyelerine yükselebileceğini söylerken bazı senaryoda kısıtlı bir ihtimal olduğunu belirttiler. Analistler, artan durgunluk risklerinin fiyatlarında bir toparlanmaya devam etmek için 1900 dolara ulaşacak bir yükselişin 2023’e kadar olası olası olmadığını eklediler.

Leave a Comment